Box

Cikánského krále do ringu přivezli na trůnu. Měl korunu i hermelín

Největší boxerská odveta za poslední desítky let je dobojována. Tyson Fury rozdrtil Deontaye Wildera a byl korunován šampionem WBC. Do ringu oba nastoupili ve velkém stylu. Cikánský Král dostál své přezdívce a na bitevní pole se nechal dotáhnout na trůnu, zatímco Wilder nakráčel jako temný rytíř.

Před nástupem obou boxerů, do ringu vlezly legendy rohovnického sportu. Poté co bývalí šampioni a členové síně slávy Lennox Lewis, Evander Holyfield a Mike Tyson převzali čestné medaile, přišel čas na současné hvězdy těžké váhy.
 

Cikánský Král (30-0-1) nastoupil jako vyzyvatel první, avšak ve velkolepém stylu. Fury často šokuje svým outfitem, dříve nastupoval jako Apollo Creed ve filmu Rocky nebo s mexickým pončem a sombrerem či jako arabský šejk. Tentokrát zvolil královský oděv. S korunou na hlavě a červeným hermelínem se do ringu nechal dotáhnout na zlatém trůnu.

Zdroj: Profimedia

Deontay Wilder (42-1-1) pak nakráčel tradičně v extravagantní zbroji za doprovodu živého rapu. Bohužel ani jeho brnění, ani strach vyvolávající maska s korunou mu nepomohly a v sedmém kole ho sok ukončil. Jindy mašina na knockouty ochutnala vlastní medicínu. Wilder si nedokázal poradit s neustálým tlakem a Furyho svou pravačkou nedokázal ohrozit.
 

Sestřih odvetného zápasu Wilder vs. Fury:


Fury předvedl úplně jiný box než v minulém zápase s Otto Wallinem (20-1-1NC) i než v prvním duelu s Wilderem. Neustále soupeře napadal a nenechal ho vydechnout. Ve třetím kole jej srazil na zem a následně ještě několikrát. Wilderův roh si všiml, že se sotva udrží na nohou a s ohledem na boxerovo zdraví hodil jeho trenér do ringu ručník.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události