Box

VELKÝ SESTŘIH: Wilder se trápil sedm kol. Zachránil ho až ručník

V největším zápase současného boxu se podruhé utkal lineární šampion Tyson Fury a dnes už bývalý držitel pásu WBC Deontay Wilder. Po úvodním remízovém zápase byly šance naprosto vyrovnané a málokdo si dovolil tipnout vítěze. Ale už chvíli po prvním gongu bylo znát, kdo má navrch. Fury přišel s novým stylem a rivala přejel v sedmi kolech.

Jejich první duel rozhodli rozhodčí. Ani jeden z boxerů nebyl s remízovým výsledkem spokojen a do odvety si slibovali ukončení před limitem. Svých slov nakonec dostál Tyson Fury (30-0-1). Sice nesplnil slib K.O. v druhém kole, ale v tom sedmém stejně ukořistil výhru technickým knockoutem.
 

Fury neustále tlačil na Deontaye Wildera (42-1-1) a nenechal mu prostor pro přípravu jeho zabijácké pravačky. Od druhého kola nebyl Bronzový Bombarďák ve své kůži, a kromě občasných výpadů se spíše bránil. Ve třetím kole jej Tyson poprvé srazil na zem a od té chvíle otřesený Wilder už nedokázal naskočit zpět do tempa.

 

Zdroj: Profimedia


Následovala dvě zakopnutí a další knockdowny. Fury neustále útočil a v klinčích využíval váhovou převahu. Věšel se na soupeře a obrovské tělo nechal volně ležet na Wilderových už tak oslabených nohou. Wilder hledal záchranu v klinčích a provazech, které se mu staly osudnými. V sedmém kole zůstal zavřený v rohu, kde ho našla tvrdá Furyho kombinace. „Chci vám říct, Král se vrátil,“ nesla se publikem slova neporaženého boxera po vítězství.

Související obsah

Ačkoli Wilder stál na nohou, jeho roh rozhodl jinak. Jeden z trenérů neváhal a vhodil do ringu ručník. Fury si tak připsal cenné vítězství a Bronzový Bombarďák první porážku profesionální kariéry. Zápas příznivcům boxu přinesl to nejlepší ze současné scény a nového šampiona WBC. Na tiskové konferenci Fury připustil třetí zápas a těžko uvěřit, že by Wilder nepřijal hozenou rukavici. Je tak možné, že se brzy dočkáme trilogie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události