UFC

Šampion překročil meze! Soupeře chtěl sundat jako "Dvojčata"

Šampion překročil meze! Soupeře chtěl sundat jako "Dvojčata"
Israel Adesanya Zdroj: Profimedia

UFC šampion střední váhy Israel Adesanya čelí náletům ostré kritiky. Americká veřejnost a další MMA zápasníci se do něj opřeli za jeho výrok o tragické události z 11. září 2001. Svého vyzyvatele přirovnal ke zříceným dvojčatům, teď si neporažený fighter sype popel na hlavu.

Trash-talk k UFC duelům už tak nějak patří, ale každý zápasník musí pro silácké řeči vybrat ta správná slova. O tom se přesvědčil sám šampion střední váhy (do 83 kg).
 

Podle americké veřejnosti Adesanya zašel příliš daleko, když během telefonické konference přirovnal zápas s Yoelem Romerem k tragické události z jedenáctého září, kdy dvě unesená letadla nalétla do klenotu New Yorku – Světového obchodního centra. Během zřícení dvou mrakodrapů zahynulo 3000 lidí.

Zdroj: Thinkstockphotos


„Zřítíš se jako ty dvě věže,“ vzkázal šampion svému vyzyvateli. Za krátkou větu si vysloužil řadu odpůrců a kritiky. Nicméně Adesanya si chybu uvědomil a skrze sociální sítě se všem omluvil. Navíc Romero není žádné ořezávatko a sundat se jen tak nenechá.

„Nikdy jsem nevtipkoval o úmrtích tragické události 9/11. Byl jsem roztěkaný a mluvil jsem rychleji než přemýšlel. Mluvil jsem do mikrofonu mockrát, ale tady jsem prostě ztratil přehled. Omlouvám se a v budoucnosti budu pečlivě vybírat svá slova,“ napsal Israel na svůj Instagram.

Související obsah

Adesanya (18-0-0) bude 8. března obhajovat svůj pás proti Yoelovi Romerovi (13-4-0). Neporaženého šampiona čeká MMA veterán, který ve dvaačtyřiceti letech sice na sklonku své kariéry, ale i tak představuje obrovské nebezpečí.

Israel prohlásil, že se s Božím vojákem, jak si Kubánec přezdívá, musí střetnout, aby potvrdil svůj odkaz nejlepšího ze všech.
 

Týden před UFC 248 si v neděli 1. března vychutnejte UFC Fight Night 169 živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události