Box

Wilder promluvil! Za jeho prohru prý může dvacetikilové závaží

Tři dny poté, co Deontay WIlder utrpěl v odvetném zápasu s Tysonem Fury první porážku své profesionální kariéry, se dění v ringu rozleželo v hlavě mašiny na knockouty a prozradil, co může za jeho selhání. Na vině je prý blyštivý kostým, ve kterém nastupoval. Možná se měl do ringu nechat dotáhnout jako jeho rival.

Fury (30-0-1) mezi provazy naprosto dominoval. Wildera (42-1-1) několikrát sundal na zem a byť Bronzový Bombařdák vždy dokázal vstát, od třetího kola to vypadalo, že se sotva drží na nohou. Avšak podle dnes už bývalého šampiona WBC za to nemohly inkasované údery, nýbrž dvacetikilové brnění, ve kterém nastupoval do ringu.
 

„Nezranil mě ani náhodou. Faktem je, že má uniforma byla na mě moc těžká. Od začátku jsem měl unavené nohy a ve třetím kole byly už oddělané. Zkoušel jsem si to noc předtím, ale nemyslel jsem si, že to bude tak těžké. S helmou a bateriemi to vážilo kolem 20 kg,“ vyjádřil se Wilder.

Zdroj: Profimedia

Nicméně WIlder si brnění sám vybral, neboť chtěl vzdát hold Měsíci afroamerické historie. Ale namísto uznání ho blyštivá paráda, připomínající super padoucha, stála největší zápas kariéry a přes 900 tisíc korun. Bronzový Bombarďák, jak se ranařovi přezdívá, je známý pro extravagantní nástupové oděvy, a tak jeho komentář na poslední outfit připomíná spíš výmluvu.

Zdroj: Profimedia

Ať už byl na vině kostým, nebo ne, Tyson Fury byl od prvního gongu lepší. Předvedl nový agresivnější styl a na svého rivala neustále tlačil. Wilder si nedokázal najít prostor pro odpočinek a přípravu jeho smrtící pravačky. Od výprasku ho zachránil až Mark Breland, který v sedmém kole vhodil do ringu ručník. Rozhodnutím jednoho ze svých trenérů byl boxer nemile překvapen a cítí se, jako by ho vlastní roh okradl.

Související obsah

„Dříve jsem řekl svému týmu, aby nikdy, ale opravdu nikdy nevhodili ručník. Já jsem výjimečný a pořád jsem měl pět kol k dobru. Nezáleží na tom, jak to vypadalo, pořád jsem byl v zápase,“ komentoval rozhodnutí svého trenéra Wilder. Ve svých zápasech spoléhá na jeden šťastlivý úder, kterým knockoutoval 41 ze svých 43 soupeřů. Ne nadarmo se o něm mluví jako o největším ranařovi historie, ale tentokrát to nestačilo.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události