Rychlobruslení

Další oběť koronaviru! Nepojede se mistrovství světa v rychlobruslení

Další oběť koronaviru! Nepojede se mistrovství světa v rychlobruslení
Zdroj: Profimedia

Zuřivý koronavirus má na triku další nelichotivý zářez. Tentokrát sice, zaplaťpánbůh, neumírají lidé, ale zemřely naděje několika stovek závodníků a závodnic, kteří celý rok dřeli na to, aby bojovali o světovou medaili. Kvůli šířícímu viru se ale šampionát v Jižní Koreji neuskuteční.

Po Číně patří Korea k dalším významně zasaženým oblastem. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) dle zpráv pozorně sledovala vývoj ohledně šířící se nákazy v okolí hlavního města Soulu.

„ISU byla prostřednictvím Korejské bruslařské unie informována, že příslušné orgány města Soulu nařídily uzavření kluziště Mokdong Ice Rink a zrušení všech plánovaných soutěží. ISU proto nemůže ve výše zmíněném plánovaném termínu uspořádat Mistrovství světa v rychlobruslení na krátkých tratích v roce 2020,“ zní v oficiálním stanovisku unie.

 

Související obsah

Šampionát se měl jet za dva týdny o víkendu 13. - 15. března. ISU také poděkovala korejské unii za pomoc nejen při přípravách mistrovství, ale především během monitorování problematické nákazy. Vzhledem časové tísni a omezeným podmínkám nebylo v silách mezinárodní unie zajistit konání plnohodnotného světového podniku v jiné destinaci.

Rozhodování o přeložení či zrušení šampionátu nebylo jednoduché. Nakonec ale přišlo stanovisko, které je vzhledem k bezpečí závodníků nejrozumnější.

Některým z vás pak také vytanuly na mysli Letní olympijské hry v japonském Tokiu. Přípravy na jejich zahájení pokračují dle plánu a koronavirus zatím není dle slov organizátorů pro zemi vycházejícího slunce velkým strašákem.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rychlobruslení

Důležité Události