Biatlon

Ohrozí koronavirus biatlon? Tady je větší panika než v Itálii, říká Hamza

Vrátili se se dvěma medailemi. Vrátili se z Itálie. Výprava českých biatlonistů je ráda za dílčí úspěch, na který bude chtít navázat i na závodech Světového poháru, které bude příští víkend hostit Nové Město na Moravě. Klání ale klidně může zhatit šířící se epidemie koronaviru…

Přijeli z Anterselvy, z italských Alp a jsou si jistí, že se vrátili zdraví. Když končil světový šampionát biatlonistů, zasáhla Itálii zpráva o šířící se epidemii koronaviru. O víkendu se odkládaly zápasy italské ligy, nicméně biatlonisté si z paniky nic nedělali. Prý o tom, že byla Itálie ochromena, ani netušili.
 

„Já jsem se to dozvěděl až z rádia, když jsme přeleji hranice, že někde ve vlaku na Brenneru jsou dva lidi v karanténě,“ vypráví trenér českého týmu Ondřej Rybář.

Zdroj: Profimedia


O své svěřence ale strach nemá. „Za tu celou dobu jsme nezaregistrovali, že se něco děje. A je na našich lékařích, aby to případně řešili. Nemusím být nějaký odborník, ale ať už je to chřipka nebo jiné nemoci – tak prevence je správná hygiena, desinfekce, mytí rukou, a to ten tým podstupuje permanentně, pokud chcete zůstat zdraví. Žádný speciální režim jsme neměli a běží vše jako v klasické sezoně,“ dodává Rybář.

Související obsahOhnisko nákazy koronaviru má být někde v Lombardii, tedy asi 350 kilometrů od dějiště nedávno skončeného šampionátu. Ve světě se ale postupně ruší spousta sportovních klání a může se stát, že podobný osud může potkat i biatlonový mistrák v Novém Městě na Moravě, na kterém se má otočit během čtyř dnů přes 100 tisíc fanoušků.


„Pravda je, že v úterý jsme s vedením IBU neřešili nic jiného než koronavirus. Jestli nám to vlády zruší, my s tím nemůžeme nic dělat. V úterý se scházela bezpečnostní rada státu,“ vypráví šéf organizačního štábu novoměstského klání a biatlonový funkcionář Jiří Hamza.


„V některých věcech je panika zbytečná. V době internetu se vše šíří neuvěřitelnou rychlostí. Nezbývá než reagovat na to, co se stane. Myslím, že v Česku je vetší panika než v Itálii. My to celé budeme sledovat a budeme plnit pokyny státní zprávy,“ dodává.

Ondřej Rybář promluvil o koronaviru:


 

Kromě koronaviru může zkomplikovat biatlonistům situaci i počasí. Je totiž velmi teplo. „Máme připraveno 10 kamionů štěpky, aby se diváci nebrodili v rozbředlém sněhu nebo spíš v bahně,“ říká Hamza.


A nejen proto nabádá fanoušky, aby do areálu přišli včas. „Máme vyprodáno, ale zatím ještě netušíme, zda budeme muset dělat i nějaká preventivní opatření ohledně koronaviru.“ Brány novoměstského areálu se budou otvírat 4 hodiny před startem prvního závodu.

Zdroj: Profimedia

Ambice na medailové příčky Čechům zůstávají. Největší nadějí bude Markéta Davidová, ovace ale čekají i Michala Šlesingra. Ten se má v Novém Městě na Moravě loučit se svou úžasnou kariérou.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.