Kvitová zvládla třísetovou bitvu a je ve čtvrtfinále. Plíšková končí

Na turnaji v Dauhá mohlo dojít k českému čtvrtfinálovému souboji. Ale zatímco Petra Kvitová třísetový zápas s Ostapenkovou po sadách 6:2, 5:7 a 6:1 zvládla, Karolína Plíšková podlehla Ons Jabeurové 4:6, 6:3, 3:6.

Kvitová proti Ostapenkové sice prohrála úvodní dva gamy, ale poté šňůrou šesti vyhraných her v řadě dokázala první set vyhrát. Ve druhém ale za stavu 5:5 přišla čistou hrou o podání a následně Lotyška sadu dopodávala. Hrál se tak rozhodující třetí set, ve kterém už fulnecká rodačka dominovala. Soupeřce povolila jen jeden game a za půl hodiny vyhrála 6:1.

Přes čtyři hodiny čekala, s kým se utká ve čtvrtfinále. Mohlo dojít na český souboj, ale Plíšková prohrála. Úvodní set zápasu s Jabeurovou rozhodl už první game. Rodačka z Loun si prohrála servis a výhodu brejku udržela Tunisanka až do konce.

I druhou sadu rozhodl jediný brejk. Ten tentokrát vybojovala Plíšková a srovnala stav na 1:1. Ve třetím setu byl klíčový osmý game. Česká hráčka podruhé v sadě přišla o svůj servis a následný brejk Jabeurová potvrdila. Nyní na ni čeká další tuzemská hráčka Kvitová.