Fotbal

Jsi z Itálie? Končíš! Maďarský tým v koronavirové panice vyhodil trenéry

Jsi z Itálie? Končíš! Maďarský tým v koronavirové panice vyhodil trenéry
Zdroj: Profimedia

Koronavirus si nevybírá jen oběti na životech nakažených lidí, ale zasahuje dosti nepříjemně i do osobních životů zdravých lidí. Jednou z nevinných obětí pandemického strachu se stal i italský trenér Giuseppe Sannino a jeho asistent Alessandro Recenti. Oba přišli v Maďarsku o práci. Důvod výpovědi je poměrně skandální.

Zdá se to být skoro až absurdní story, ale trenérský štáb fotbalového týmu z maďarského hlavního města skončil jen proto, že pochází ze země, v níž je evropské ohnisko nákazy smrtícího viru COVID-19.

Ačkoliv ani jeden z italských lodivodů nevykazoval žádné příznaky, z preventivních důvodů skončili a tým Honvéd Budapešť převzala klubová legenda István Pisont. Italští stratégové mohli dle klubové zprávy přijít do kontaktu s lidmi žijícími v oblastech, kde se objevila virová nákaza.

 

Související obsah

„Klub se cítí zodpovědný a zavázal se řešit zdravotní krizi a omezit šíření epidemie. Jako preventivní opatření se vedení rozhodlo provést dočasnou výměnu a bránit své fanoušky, hráče a kolegy v klubu,“ zní až skoro komicky věta z oficiální zprávy.


Maďarské řešení je velmi skandální. Opatření mající zamezit dalšímu šíření smrtelné nákazy se přijímají především v přímo zasažených oblastech. Jako dočasně ideální řešení se jeví zápasy bez diváků.

Související obsah

Prevence, jako použil Honvéd, zdá velmi přehnaná. V dalším kroku by v Honvédu mohli hráčům ze stejného důvodu třeba zakázat konzumovat italská jídla či poslouchat italskou hudbu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události