Fotbal

Prevence Ronalda, Zlatana a spol.? Zápasy Serie A budou bez diváků

Prevence Ronalda, Zlatana a spol.? Zápasy Serie A budou bez diváků
Zdroj: Profimedia

Sever Itálie je aktuálně asi nejnebezpečnějším místem starého kontinentu. Hned dva regiony zakázaly veškeré sportovní, kulturní a další akce, během nichž se kumulují lidé a hrozí bezprecedentní šíření zákeřného viru. Bojuje s ním i italská nejvyšší soutěž a hvězdní fotbalisté včetně Cristiana Ronalda či Zlatana Ibrahimoviče se budou muset obejít bez podpory. Bez divácké kulisy se brát na pěti stadionech!

Benátsko a Lombardie. Tyto dvě správní jednotky mezi Alpami a pobřežím Jaderského moře přijaly nejpřísnější opatření. Veškeré akce, kde hrozí účast lidí, byly zrušeny.

Zasáhlo to i koloběh nejvyšší italské fotbalové soutěže. Hned několik zápasů ve všech úrovních včetně Serie A bylo odloženo na neurčito. Jenže takovýmto způsobem nelze duely přesouvat a odkládat donekonečna, a tak bylo třeba jednat.

 

Související obsah

Zápasy v ohrožených oblastech se odehrají. Na stadionu ale zavládne hrobové ticho. Fanoušci se budou muset spokojit s tím, že své miláčky uvidí jen na obrazovkách televizí. A ani to nemusí být úplně to pravé ořechové.

 

Emotivní komentáře italských reportérů často korespondují s tradičně ohlušující atmosférou na stadionu. Dost možná tak tedy nebudou veškeré vrušující akce patřičně prožité. Každopádně, hvězdy jako Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovič a další budou na svých stadionech bez diváků.

Otázka ale vyvstává nad tím, zda se budou zavírat i venkovní duely severoitalských družstev. Pak by se totiž nabízelo, že fandové z virem a zavíráním tribum postižených oblastí vezmou návštěvy cizích sportovišť útokem a bude po prevenci.

Související obsah

Seznam zápasů, na kterých nebudou o víkendu fanoušci:

Juventus - Inter Milán

Udinese - Fiorentina

AC Milán - FC Janov

Parma - Spal

Sassuolo - Brescia

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události