Litvínov i Pardubice berou cenné body! Lídr ligy prohrál s Kometou

O účastnících play off hokejové extraligy je takřka jasno, Vítkovice by potřebovaly tři výhry, aby měly šanci tam ještě proklouznout. Mnohem větší boje probíhají o udržení v lize. Kladno v předehrávce 49. kola přerušilo se Spartou sérii proher, ale jeho přímí konkurenti Pardubice i Litvínov také bodovali.

Na samém dně hokejové extraligy se nachází Kladno, které ve čtvrtek konečně utnulo jedenáctizápasovou šňůru proher. Díky tomu se bodově dotáhlo na Pardubice a Litvínovu se přiblížilo na rozdíl pouhých dvou bodů.

Jenže Pardubice mají v závěru ligy mocný finiš. Po pěti výhrách sice v minulém kole prohrály s vedoucím týmem ligy z Liberce, ale v pátek na led Východočechů přivítala Plzeň, která si odvezla pouze prohru.

Hosté se v první třetině dostali do vedení díky přesilovkovému gólu Zdráhala, jenže za Pardubice skórovali Mandát, Machala a Vondrka, zatímco Plzeň už podruhé Kantora nepřekonala.

V sestupovém ohrožení se nachází i Litvínov. Ten v devětačtyřicátém kole přivítal na led Zlína, kde vybojoval cenný bod. Hosté se dostali do vedení v sedmé minutě gólem Petera Jánského.

Domácí odpověděli třemi góly v prostřední třetině, ale Litvínov se nedal a v poslední dvacetiminutovce si dvěma góly vybojoval prodloužení. V něm sice o vítězství Zlína rozhodl Honejsek, ale Litvínov si odváží alespoň bod, který nakonec může být rozhodující. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Peter Jánský.

V bojích o záchranu tak na tom tři kola před koncem je nejhůře Kladno. O tři body nad ním jsou Litvínov a Pardubice a o další tři body nad nimi jsou Vítkovice.

Liberec už má jisté první místo po základní části, a tak se nemusí hnát za body a může místo toho šetřit síly na play off. Toho využila Kometa Brno, která ještě nemá jisté místo v první šestce, které zaručuje čtvrtfinálovou účast.

Brněnští před vlastními fanoušky porazili lídra ligy Liberec 3:2, čímž se výrazně přiblížili přímému postupu do čtvrtfinále. Nejlepším hráčem domácích byl obránce Ondřej Němec, který k výhře pomohl gólem a asistencí.