NBA

Satoranskému nešla střelba, Chicago znovu prohrálo. Play off se vzdaluje

Tomáš Satoranský Zdroj: profimedia.cz

Výsledková krize basketbalistů Chicaga pokračuje. V dalším zápase NBA prohráli na palubovce New Yorku Knicks 115:125 a padli tak podesáté z posledních jedenácti duelů. Tomáš Satoranský byl druhým nejvytěžovanějším mužem svého týmu, když odehrál téměř 34 minut.

Příčky zaručující play off se čím dál tím víc vzdalují. Bulls jsou ve Východní konferenci jedenáctí a na osmý Brooklyn ztrácí šest výher. Proti Knicks se drželi do poloviny druhé čtvrtiny, kdy si vypracovali i tříbodový náskok, o ten ale záhy přišli a poločas nakonec prohráli o třináct bodů. Celý zápas pak o deset.

Satoranský nechyběl v základní sestavě, ale nastoupil opět na křídle. Zápas mu ale příliš nevyšel. Z pole trefil jen dvě z osmi střel. Celkově nastřílel šest bodů, doskočil čtyři míče a zapsal sedm asistencí.

Chicago táhl Zach LaVine, autor 26 bodů, k němu se přidal White s 22 body. Na druhé straně se přes 20 bodů dostali Robinson s Randlem.

V dalších zápasech zažil velice dobrý zápas Russell Westbrook. Zkušený Američan zazářil 41 body, o výhře Rockets 111:110 po prodloužení rozhodl necelých 25 sekund před koncem úspěšnými trestnými hody James Harden.

Překvapení se zrodilo v Memphisu. Grizzlies celkem suverénně porazili lídra Západní konference Los Angeles Lakers.