Basketbal

Nymburk do osmifinále vkročil skvěle, přejel Bandirmu 92:70

Nymburk do osmifinále vkročil skvěle, přejel Bandirmu 92:70
Vojtěch Hruban z Nymburka dává koš Zdroj: championsleague.basketball.com

Basketbalová liga mistrů rozjela svou vyřazovací část. Jako první šel do akce Nymburk společně s tureckou Bandirmou. Český mistr zvládl domácí utkání s přehledem, v první části si vytvořil náskok, který si udržel po celý zápas a zvítězil jasně 92:70. Druhý zápas se bude hrát o týden později v Turecku.

Nymburk nastoupil k prvnímu osmifinálovému utkání Basketbalové Ligy mistrů ve vyprodané pražské hale Královka přesvědčivě. Diváci, kteří byli ve většině případů oděni do bílého, sledovali, jak se Češi v první části dostali do desetibodového vedení.


Druhou čtvrtinu začal Nymburk jedenáctibodovou šňůrou, díky níž se náskok domácích zvětšil na 21 bodů. Ve třetí části pak náskok Nymburka narostl dokonce na 29 bodů, a o vítězství domácích tak už nikdo nepochyboval.


V poslední čtvrtině už bylo o vítězi jasno, a tak mohl Nymburk v poklidu šetřit své posily a dát prostor všem náhradníkům.Značně oslabená Bandirma nebyla Nymburku rovným soupeřem. Turci se museli obejít bez několika amerických opor, o které kvůli finančním potížím přišli. Bandirma utkání odehrála pouze v sedmi hráčích.

Související obsahNymburk nakonec v prvním osmifinálovém zápase zvítězil 92:70. Nejvíc bodů nastříleli Jaromír Bohačík (18) a Vojtěch Hruban (19). Odveta se bude hrát o týden později 10.3. a v případě, že by Turci domácí utkání vyhráli, rozhodl by o postupujícím třetí zápas, který by se opět odehrál v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události