Další sporty

Ředitel Froomovy stáje zemřel. Jezdil i Tour, bylo mu pouhých 40 let!

Ředitel Froomovy stáje zemřel. Jezdil i Tour, bylo mu pouhých 40 let!
Zdroj: Profimedia

Náhlá smrt zasáhla svět cyklistiky. V pouhých čtyřiceti letech totiž zemřel sportovní ředitel úspěšného týmu Ineos Nicolas Portal. Příčiny úmrtí zatím nejsou známy, hovoří se však o srdeční zástavě.

S touto informací také přišel francouzský deník L’Equipe, podle něhož utrpěl bývalý cyklista zástavu srdce. Samotná cyklistická stáj Ineos však byla o příčinách smrti více informací neposkytla.
 

„S velkým zármutkem musíme oznámit úmrtí našeho milovaného kolegy a přítele Nica Portala, který zemřel náhle v úterý odpoledne ve svém domě v Andoře,“ stojí v oficiálním prohlášení úspěšné stáje, která od roku 2010 vyhrála hned sedm titulů na nejslavnějším etapovém závodě Tour de France.

Sám Portal pak u těchto úspěchů figuroval jako manažer a následně jako sportovní ředitel. V týmovém autě pak vedl rodák z francouzského Auche cyklistické hvězdy jako je Chris Froome, nebo Geraint Thomas. Byl i u posledního titulu Egana Bernala na Tour de France v loňském roce.
 

„Moje myšlenky jsou s Nicovou manželkou a jeho dětmi. Byl nejmilejším a nejveselejším chlápkem, kterého jsem kdy poznal. Vždycky žil naplno,“ vyjádřil upřímnou soustrast čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome.


Nicolas Portal byl i úspěšným cyklistou, který závodil za francouzskou stáj AG2R a španělskou Movistar, následně v roce 2009 přestoupil také do nově vzniklého týmu Sky (dnešní Ineos).

Související obsah

Jeho kariéru však zhatily problémy s arytmií, kvůli kterým nakonec musel v roce 2010 skončit. Proto se nyní i nahlas hovoří, že za náhlém úmrtí teprve čtyřicetiletého bývalého sportovce stojí právě problémy se srdcem.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události