NHL

Hrůza a strach v NHL: Hráč dostal bruslí do oka, odneslo to naštěstí jen víčko!

Hrůza a strach v NHL: Hráč dostal bruslí do oka, odneslo to naštěstí jen víčko!
Zdroj: Profimedia/Twitter

Fanouškům v nejlepší hokejové soutěži světa znovu zatrnulo. Z ledu doslova uprchl šestatřicetiletý veterán Johnny Boychuk, kterého nešťastně zasáhla brusle protihráče do oka. Na první pohled hrůzostrašné scénáře se však naštěstí nevyplnily.

Všichni fanoušci Islanders si oddychli, když se dozvěděli, že nebudou mít „svého Žižku.“ Chvíle nejistoty prorazila informace, že brusle Boychukovi rozřízla pouze oční víčko.

Zdá se to skoro jako utopie. Při pohledu na záběry z inkriminovaného zásahu by si jen málokdo tipl, že se nejděsivější předpoklady nenaplní. Boychuk se rychle zvedl z ledové plochy a odjel s rukavicí před velkou bolestí sužovaným obličejem do kabiny. Okamžitě reagující zdravotník mu klopýtal v patách.

 

Související obsah

Zákrok se stal před brankou Montrealu. Boychuk se tlačil před gólmana, stínil mu Artturi Lehkonen, který ale v tísni zakopl o vlastního brankáře a spadl. Protože stabilitu ztratil i zkušený forvard, nestihl již zareagovat na čepel brusle, která mu projela obličejem.

Překvapený Lehkonen v první chvíli ani nevěděl, co nevědomky způsobil a zřejmě mu také při opakovaných záběrech projel mráz zády. Svou bruslí si ale připsal precizní chirurgický zákrok a oko zůstalo naštěstí neporušené.

Boychuk už podruhé těsně unikl vážnému zranění. Téměř přesně před rokem mu kolem krční tepny prosvištěla brusle Mitche Marnera z Toronta. Boychuk tehdy také spěšně zmizel z ledu do kabiny, ale tenkrát se jednalo „jen o škrábnutí“ a do zápasu se ještě vrátil.

Dost možná pro něj byl střet s útočníkem Canadiens varováním a příště si na přelomu února a března raději vezme dovolenou, aby nemusel riskovat další náraz čepele do obličeje.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události