Biatlon

Davidová se blýskla třetím místem! Ostatní Češky ve sprintu propadly

Davidová se blýskla třetím místem! Ostatní Češky ve sprintu propadly
Markéta Davidová | Zdroj: profimedia.cz

Výborný výsledek zaznamenala ve sprintu žen na 7,5 km Markéta Davidová. V závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě obsadila třetí místo. Během závodu chybovala jednou ve střelbě vleže. Z vítězství se radovala Němka Denise Herrmannová, druhá dojela Francouzka Anais Bescondová.

Závody v české mekce biatlonu jsou poznamenány rozhodnutím Bezpečnostní rady státu, která rozhodla, že kvůli hrozbě šíření koronaviru se závody konají bez diváků. Ačkoliv závodnice nikdo kromě členů trenérských štábů nepodporoval, ukázala Davidová svou formu.

Třiadvacetiletá reprezentantka sice hned na úvodní položce jednou chybovala, ale sedmým nejrychlejším během a čistou položkou vestoje se dokázala probojovat na třetí místo. Na bronzový stupínek v individuálním závodě se probojovala potřetí v sezoně.

Dalším českým závodnicím se nedařilo. Lucie Charvátová třikrát chybovala na střelnici a obsadila 39. místo. Eva Kristejn-Puskarčíková minula dva terče a skončila 57. a Jessica Jislová se třemi minelami byla 64.
 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události