Hokej

Skandál v zámoří. Hokejový brankář byl zatčen za domácí násilí

Skandál v zámoří. Hokejový brankář byl zatčen za domácí násilí
Jeremy Helvig na draftu NHL (v červeném) a nyní na fotce z policejní cely Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz

Zásadním způsobem ovlivnil svou profesionální kariéru. Kanadský brankář Jeremy Helvig byl podle zámořských médií ve čtvrtek zatčen za domácí násilí. Dvaadvacetiletý gólman strávil noc v cele.

Zadělal si na pořádný průšvih. Helvig patří do organizace Caroliny Hurricanes, kde má platnou smlouvu ještě na další sezonu. Klub ho draftoval v pátém kole v roce 2016. Gólman pocházející z předměstí Toronta chytá ve třetí nejvyšší soutěži ECHL a na jeden zápas byl povolán i do druhé nejvyšší ligy AHL.

Teď to ale vypadá, že v organizaci dochytal, i když Carolina zatím nesdělila, že s brankářem kontrakt rozváže. „Jsme si vědomi situace ohledně Jeremyho Helviga, která se stala ve čtvrtek ráno v Orlandu. Bereme situaci velmi vážně. V tuto chvíli nebudeme poskytovat další komentáře, protože budeme i nadále shromažďovat informace od orgánů činných v trestním řízení a čekat na ukončení právního procesu,“ stojí v oficiálním prohlášení Caroliny Hurricanes.

Helvigův případ velmi připomíná kauzu Patrika Bartošáka z roku 2015. Ten také ve 22 letech napadl v USA svou tehdejší přítelkyní a celý případ řešila policie. Bartošák musel přerušit kariéru v zámoří a vrátil se do Vítkovic.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události