UFC

Hbitý Adesanya vs. monstrum Romero, titulový souboj bude na krev

Hbitý Adesanya vs. monstrum Romero, titulový souboj bude na krev
Zdroj: Profimedia

Velká bitva se blíží! Nigerijská hvězda Israel Adesanya nastoupí proti veteránovi Yoelovi Romerovi na UFC 248 a fanoušci i experti očekávají jeden z nejlepších soubojů v letošním roce. V ceně je navíc titul šampiona střední váhy, který Adesanya drží od října loňského roku.

30letý fighter vletěl do organizace UFC jako uragán a od prvního zápasu si získával respekt nejenom svými velkolepými prohlášeními, ale i samotnými výkony. Postupně dokázal pokořit, jak zkušeného Andersona Silvu, tak i hvězdného Kelvina Gasteluma. Po jeho skalpu získal titul prozatimního šampiona ve střední váze.

Jeho jízdu měl ukončit až navrátivší šampion Australan Robert Whittaker, ani on však na hbitého Nigerijce nestačil, a tak se Adesanya stal právoplatným šampionem této váhové kategorie.

Adesanya udivuje fanoušky především hubeným vzhledem, i tak dokáže o mnoho zavalitější soupeře porážet především svou rychlostí a bojem v postoji. Zejména díky tomu, že je také zdatným kickboxerem.

Nyní ho však čeká protivník, kterého není radno podceňovat. Veterán UFC Romero sice nedokázal od svých čtyřicátin zvítězit (naposledy nestačil na Brazilce Costu v loňském srpnu), nejprestižnější MMA organizaci má však 42letý fighter stále co nabídnout.

Jeho devízou je zejména muskulaturní postava a síla v úderech. Výborný je taky v souboji na zemi.

Související obsah


Každopádně nás čeká napínavá bitva, ve které je sice favorizovaný zatím neporažený Adesanya. Nicméně tyto předpoklady nemusí přímo platit. Zejména díky tomu, že jeho soupeř s kubánskými kořeny je dost nečitelný. "Jedna věc je jistá, poteče krev," trefně říká Romero.
 

Titulový souboj na UFC 248 mezi Israelem Adesanyem a Yoelem Romerem sledujte živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a VOYO

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události