Tenis

Fantastický obrat Veselého znamená postup Česka na finále Davis Cupu

Fantastický obrat Veselého znamená postup Česka na finále Davis Cupu
Zdroj: Profimedia

Jiří Veselý vyhrál i svůj druhý daviscupový zápas se Slovenskem, čímž poslal českou reprezentaci na finálový turnaj do Madridu. Forejtek s Kolářem ve čtyřhře třetí bod nepřidali, a tak šel do akce Veselý. Ten prohrával už 4:6 a 2:5, ale povedl se mu skvělý obrat a Slováka Martina nakonec udolal 4:6, 7:5 a 7:5.

První den vyšly dvouhry Veselému i Rosolovi, a tak mohli Češi o vítězství nad Slovenskem rozhodnout už při čtyřhře. Jonáš Forejtek se Zdeňkem Kolářem ale nestačili na dvojici Polášek/Zelenay a prohráli s nimi dvakrát 4:6, když v obou setech ztratili hned první servis.


Do hry tak přišli opět singlisté. V souboji jedniček se postavil Jiří Veselý Andreji Martinovi a nevstoupil do zápasu dobře. První dva gemy sice český tenista vyhrál, jenže poté dvakrát ztratil své podání a prohrál první sadu 4:6.


V té druhé se Slovák dostal už do vedení 5:2. Jenže když za stavu 5:3 podával na vítězství v zápase, k mečbolům se nedostal. Naopak Veselý proměnil hned první nabídnutý brejkbol. Martin se dostal pod tlak a v druhém setu už nevyhrál jediný gem.Rozhodnout tak musela až třetí sada. V ní měl za stavu 1:1 potíže při svém podání slovenský reprezentant, ale všechny čtyři brejkboly nakonec odvrátil. Sám se poté při vedení 5:4 dostal k brejkbolu, který byl zároveň mečbolem, jenže Veselý si své podání uhlídal. To mu dodalo dostatečné sebevědomí a hned v další hře prorazil soupeřovo podání. Poté si udržel svůj servis, což znamenalo vítězství nejen v jeho zápase, ale i v celém souboji Česka se Slovenskem.

Související obsahHistoricky první střet Česka se Slovenskem v Davis Cupu tak ovládli Češi poměrem 3:1. Poslední dvouhra Rosol - Kovalík se tak již nemusela dohrávat. Česká reprezentace získala prestižní úspěch a zároveň podle trenéra Navrátila přibližně 20 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události