Tenis

Přední slovenský tenista má pozitivní dopingový test. Vinu ale odmítá

Přední slovenský tenista má pozitivní dopingový test. Vinu ale odmítá
Andrej Martin Zdroj: TASR / Profimedia

Slovenský tenista Andrej Martin, kterému momentálně patří 204. místo ve světovém žebříčku, má po turnaji v Bratislavě pozitivní test na doping. V těle mu našli zakázanou látku SARM 22. V tiskové zprávě o tom informovala agentura STARS for STARS, která hráče zastupuje. Mezinárodní tenisová federace jej dočasně suspendovala. Jakýkoliv úmysl ale hráč důrazně odmítá.

Pozitivní dopingový nález má Martin po turnaji v Bratislavě, kde 7. června vypadl už v prvním kole. Nestačil tehdy na českého hráče Dalibora Svrčinu. Podle oficiálních výsledků laboratoře v Torontu mu v těle našli menší množství látky SARM 22 (selektivní modulátor androgenního receptoru), která je na seznamu nedovolených látek Světové antidopingové agentury.

Tenista ale jakýkoli úmysl v tiskové zprávě popírá. "Moji rodiče mě odmalička vedli k tomu, abych se ve sportu i v životě řídil pravidly fair play. Vždy jsem tak činil a jako člověka, který odsuzuje podvádění a nečestné chování, mě znají i moji blízcí a přátelé. O to víc byla pro mě šokující zpráva o pozitivním výsledku testování na bratislavském turnaji," řekl 32letý tenista. "Důrazně odmítám vědomé požití nedovolené látky. Užívám jen minimum výživových doplňků a za posledních pět let jsem v tomto směru nic nezměnil. Vždy jsem byl zastáncem toho, že o vítězství v tenisovém zápase má rozhodnout jen poctivý přístup k tréninku a výkon na kurtu," zdůraznil vítěz 15 challengerových turnajů.

Související obsah

​Martin byl dočasně suspendovaný, dokud se celá situace neprošetří. K věci se vyjádřil i Miroslav Masarčin z agentury STARS for STARS, která hráče zastupuje: "Jednoznačně stojíme na Andrejově straně a ze všech sil se mu pokusíme pomoci ve snaze očistit jeho jméno v očích laické i sportovní veřejnosti. A samozřejmě i mezi sportovci. Andreje známe jako poctivého a upřímného člověka, kterému jsou fauly ve sportu úplně cizí.

V Česku roste další tenisový talent. Podívejte se na rozhovor s Vanessou Balej:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události