UFC

Weili Zhang má pás i 21. výhru v řadě. Drsný duel rozhodl jediný bod!

Zhang Weili dál vládne slámové váze UFC. Čínská fighterka prodloužila svou vítěznou šňůru na 21 zápasů, když na galavečeru v Nevadě porazila polskou vyzyvatelku Joannu Jedrzejczyk až díky verdiktu rozhodčích. Ve vyrovnaném zápase jí zřejmě pomohlo to, že svou soupeřku víckrát trefila na hlavu.

Zhang Weili dostala při své obhajobě do klece zřejmě nejlepší soupeřku, se kteoru se kdy setkala. Joanna Jedrzejczyk se představila ve fantastické formě a mnohdy dostávala Číňanku pod tlak. Joanna trefovala často tělo a podařily se jí kick-boxové kopy, při kterých Zhang Weili inkasovala i rány do obličeje.


Houževnatá Číňanka ale vše vydržela a až do posledních kol zůstala aktivní a bodovala zejména výpady na hlavu Joanny. Ve třetím kole způsobila fighterce z Polska velký hematom na čele. Na konci zápasu bylo zřejmé, že Joanna má možná i zlomený nos. Jeden z nejtvrdších zápasů historie ženských fightů v UFC skončil nejtěsnějším verdiktem sudích, ti dali Zhang Weili o jediný bodík víc (47-48, 48-47, 48-47).

„Byl jsem si docela jistá, že vyhraju,“ tlumočil překladatel slova Zhang Weili. „Byl to skvělý výkon. Všichni, kdo tu jsme, jsme bojovníci. Nejde nám o trash-talking, chceme vzájemný respekt,“ dodala.

Zdroj: Profimedia

Dvaatřicetiletá Joanna Jedrzejczyk se pokoušela získat pro sebe pás poprvé od dubna 2018 a nebyla tomu daleko. S verdiktem sice nesouhlasila, ale rivalce uznale zatleskala. „Odvedla skvělou práci, cítila jsem její údery,“ řekla Joanna. „Otok mě samozřejmě trápil. Cítila jsem to stále víc a víc, ale byly jsme skvělé. Blahopřeji šampionce. A jsem velmi šťastná, jak dobrý to byl zápas.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události