Fotbal

Serie A minimálně měsíc bez diváků. V Parmě ani nevěděli, zda budou hrát

Serie A minimálně měsíc bez diváků. V Parmě ani nevěděli, zda budou hrát
Zdroj: Profimedia

Koronavirus opět komplikuje sportovní dění v Itálii. Ministr sportu Vincenzo Spadafora vyzval kvůli strachu z šíření koronaviru v zemi k okamžitému zastavení italské nejvyšší fotbalové ligy. Serie A se sice nakonec hrát bude, ale minimálně měsíc to bude bez fanoušků.

Čtvrtina Itálie se dostala do karantény. Kina, divadla i muzea jsou uzavřeny po celé zemi a ve velkých městech je nařízen omezený pohyb. V Itálii také platí příkaz vyhýbat se kontaktu bližší než jeden metr.
 


Ministr sportu Vincenzo Spadafora vyzval k okamžitému pozastavení Serie A, což se hráči Parmy a SPALu dozvěděli těsně před výkopem. Namísto na hřiště se tak přesunuli zpátky do šaten a čekali na další instrukce.


Hráči se nakonec dočkali, i když místo 12:30 se úvodní výkop konal až v 13:45. V Parmě ani nikde jinde se zápas sice nezrušil, ale divákům vstup na zápasy povolen nebyl.
 

V neděli večer se také odehraje odložený duel mezi Interem Milán a Juventus.

Nicméně toto dění odsoudil zmíněný ministr Spadafora."To, že jsme v neděli hráli, beru za naprosto nezodpovědné gesto Serie A a jejího prezidenta Dal Pina,"

Související obsahFanoušcii se v Itálii na fotbal nepodívají minimálně měsíc. Jak to bude vypadat poté, je ve hvězdách, ale vyloučit se nedá ani úplné přerušení soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události