Tenis

Tenisový turnaj v Indian Wells se kvůli šíření koronaviru neuskuteční

Tenisový turnaj v Indian Wells se kvůli šíření koronaviru neuskuteční
Zdroj: Profimedia

Velký tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells se neuskuteční. Organizátoři ho jen pár hodin před začátkem zrušili kvůli nebezpečí šíření koronaviru, kdy se v blízkosti akce objevil první potvrzený případ nemoci.

Pro tenisty je to něco jako pátý grandslam. Hvězdně dotovaný turnaj v americkém Indian Wells se však nyní z důvodu koronaviru neuskuteční a organizátoři i tenisté řeší, co s tím.
 

Samotný turnaj měl vypuknout už ve středu, nyní však přišel radikální zásah, který turnaj zrušil na základě prvního nálezu COVID-19 v oblasti Coachella Valley, kde se akce koná. "Jsme samozřejmě zklamaní, že turnaj nebude, ale zdraví všech je na prvním místě," uvedl ředitel turnaje a bývalý skvělý tenista Tommy Haas.

Podle něj jsou organizátoři připraveni turnaj případně přesunout na jiný termín. Naopak varianta, že by se prestižní tenisová akce odehrála bez diváků, padla.

Samotné přesunutí však bude velice složité vzhledem k nabitému kalendáři, ze kterého by však mohli vypadnout i další podniky. V ohrožení je i slavný antukový grandslam French Open, který se hraje v květnu.


"Rozhodnutí rozumíme. Zatím je brzy spekulovat o dalších turnajích. Situaci pozorně monitorujeme," oznámil šéf ženského okruhu WTA Steve Simon.

Související obsah


V dějišti zrušeného turnaje v Indian Wells jsou už i české hráčky Karolína Plíšková a Petra Kvitová, které si musí s ostatními tenisty hledat na poslední chvíli jiný program pro nadcházející týdny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události