Koronavirem se nakazil první profesionální fotbalista. Jedná se o třiadvacetiletého obránce německého druholigového celku Hannover 96 Tima Hüberse. Ten se údajně nakazil na víkendové akci v městě Hildesheim.
Mladý stoper v pátek pomohl jedním gólem k vítězství svého týmu 3:0 nad Norimberkem. A vstřelená branka se přece musí oslavit! Hübers tak v sobotu vyrazil do 30 kilometrů vzdáleného města Hildesheim, kde se konala soukromá akce.
Když se Hübers v pondělí dozvěděl, že na akci byl někdo, kdo má koronavirus, okamžitě šel za klubovým lékařem fotbalistů Hannoveru na vyšetření. To prokázalo, že se Hübers nakazil.
Německému obránci okamžitě klub nařídil domácí karanténu. „Timo se zachoval příkladně. Dosud neměl žádné příznaky, ale když zjistil, že na stejné akci byl člověk pozitivně testovaný na koronavirus, podal zprávu lékaři a zůstal doma v karanténě,“ uvedl hannoverský sportovní ředitel Gerhard Zuber.
BREAKING | Hannover 96 centre-back Timo Hubers has tested positive for Coronavirus.
— vumaSPORT (@vumaSPORT) March 11, 2020
The player is in quarantine and the entire squad will now undergo a coronavirus test. [SkySports] pic.twitter.com/C8yusQHorP
Jistou útěchou může být to, že Hübers nebyl od sobotního večera v kontaktu se spoluhráči. Ti ale z preventivních důvodů podstoupili testy. Stejně jako členové realizačního týmu.
Hannover 96 hraje další zápas v neděli proti Drážďánům, za které nastupuje i Josef Hušbauer.