Fotbal

Bizarní kousek! Hráč šel z placu po půl minutě, kouč je pod palbou kritiky

Bizarní kousek! Hráč šel z placu po půl minutě, kouč je pod palbou kritiky
Zdroj: Profimedia

Rumunský kouč Dan Petrescu, který stojí na lavičce celku CFR Kluž, obešel tamní pravidla. Jednoho z hráčů poslal ze hřiště v podstatě ihned po výkopu. Za svůj tah si vysloužil vlnu kritiky. Mladičký hráč, který si odbyl premiéru, byl de facto obětním beránkem.

Kluž se v cestě do skupinové fáze Ligy mistrů neúspěšně pasovala s pražskou Slavií. Nyní je po bitvě se Sevillou venku i z Evropské ligy a soustředí se na zisk domácího prvenství. Ve skupině o titul, která je velmi vyrovnaná, drží první příčku.

V závěsu je ale hned pět dalších družstev. Kromě konkurence tlačí také lodivoda rumunského celku pravidlo, které v tamní nejvyšší soutěži platí. V základní jedenáctce musí nastoupit alespoň dva rumunští hráči ve věku do jednadvaceti let.

V ročníku bylo běžným jevem, že se některý z mladíků poroučel z trávníku již v průběhu první půle. Vždy ale naběhal alespoň pár minut. Na toto pravidlo "vyzrál" poněkud netradičním způsobem právě Petrescu.

Související obsah

Některým lidem jeho rozhodnutí imponuje a oceňují jej za jeho šibalskost, ovšem větší kritika se šíří na to, koho si k tomu vybral. Osmnáctiletý talent Alin Fica byl doslova obětován. Na hřiště sice vyběhl od úvodní minuty, ale ještě v téměže čase jej opustil.

Zhruba deset vteřin po rozehrávce byl zahrán aut, načež se okamžitě u lajny objevil čtyřiadvectiletý Alexandru Paun, který vběhl na hřiště již ve 38. vteřině. Fica se nestihl ani dotknout balonu a de facto byl tím "navíc", který se klidně mohl po vystřídání sbalit, osprchovat a jít si sednout s klobásou a pivem mezi diváky.

Gesto přineslo Kluži stejný výsledek jako před měsícem, kdy se ještě v základní části dělily body po remíze 0:0. Ostrou kritikou podrobil Petrescovo jednání trenér konkurenčního Botosani Valeriu Iftime.

Serveru Gazeta Sporturilor řekl, že: "Petrescovým zájmem bylo mít zkušenější tým, ale dopustil se hrubého faulu na pravidlech." A nezůstalo jen u toho. "Kluž chce vyhrát titul, ale toto gesto je trestuhodné a urážející."

Trenér Petrescu se pak kajícně omlouval, především mu bylo líto zkažené Ficovy premiéry. Cimrmanologové ovšem tuší, že jsou svědky zrození nového pionýra slepých uliček. Někdo přeci musel být první a ukázat světu, že i v tomto pravidlu může být trhlinka.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události