Fotbal

Slavia? To je úplně jiná úroveň, vysekl poklonu trenér Kluže

Slavia? To je úplně jiná úroveň, vysekl poklonu trenér Kluže
Dan Petrescu | Zdroj: profimedia.cz

Před dvojutkáním se Slavií se nevidí jako favorit. Naopak. Kouč Kluže a bývalý vynikající obránce Dan Petrescu označil své svěřence za outsidery. A to i přesto, že fotbalisté rumunského mistra už v předkolech Ligy mistrů vyřadili tři týmy.

Během své hráčské kariéry zažil mnoho důležitých utkání. Ať už v dresu Chelsea či Steauy Bukurešť. I proto Petrescu ví, jak klíčový bude první duel v Rumunsku.
 

„Důležité je doma neprohrát. Když nedostaneme gól, bude to ideální, vítězství by bylo skvělé. Pokud nedáme gól, bude nemožné postoupit. Po zápase se Celticem začal každý Kluži věřit, až dosud Danu Petrescuovi nikdo nevěřil. Kluci získali sebedůvěru,“ upozorňuje na skalp skotského mistra, kterému nevěřili ani ve Slavii.


 

Na adresu sešívaných ale chrlil jeden pochvalný komentář za druhým. „Slavia je velmi silná. Má mimořádný rozpočet, skvělé hráče. Získali ligový titul v České republice a jsou velkými favority tohoto dvojzápasu. Minulou sezonu dali Chelsea u ní doma tři góly, to je úplně jiná úroveň. Je to nejofenzivnější tým, který jsem za 16 let trenérské kariéry studoval.“

Související obsah

Také moc nesouhlasil se slovy krajana Nicolaa Stanciua, který vidí šance padesát na padesát. „To není fér říkat. Stanciu má plat jako celý můj tým dohromady. Řekněme si na rovinu pravdu - jsou velkým favoritem. Ale v Rumunsku, i když hrajete s Chelsea, stejně budou říkat, že jste favoritem. Nepřekvapuje mě to,“ uzavřel Petrescu.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události