Biatlon

Stylové loučení. Martin Fourcade vyhrál svůj poslední závod kariéry

Stylové loučení. Martin Fourcade vyhrál svůj poslední závod kariéry
Zdroj: Profimedia

Fenomenální francouzský biatlonista Martin Fourcade vyhrál stíhací závod mužů na 12,5 km v Kontiolahti. Jednatřicetiletý borec tak zvítězil ve svém posledním závodě profesionální kariéry. Velký křišťálový glóbus za triumf ve Světovém poháru ale nezískal, protože jeho největší rival Nor Johannes Thingnes Boe dojel na čtvrté příčce, což mu stačilo k celkovému prvenství.

Fourcade o svém triumfu rozhodl na poslední čtvrté položce. Na ni přijížděl ve stejný čas jako jeho reprezentační krajan Emilian Jacquelin. Zkušený Fourcade udělal dvě chyby, Jacquelin ale tři, a tak se Fourcade dostal do vedení. Pomohlo mu také, že další jeho kolega Quentin Fillon Maillet chyboval.

To Boe byl bezchybný, ale vinou tří nesestřelených terčů na třetí položce už nabral velkou ztrátu, a tak mohl na vítězství zapomenout.

Fourcade nezískal ani malý křišťálový glóbus za stíhací závody. O dva body byl lepší Emilian Jacquelin. Fourcade si ale přece jen odnesl dva malé křišťalové glóby - za sprint a vytrvalostní závody.
 


 

Do závodu zasáhlo i trio českých reprezentantů. Nejlépe si vedl Ondřej Moravec, který udělal dvě chyby a skončil dvacátý devátý. O příčku za ním dojel Adam Václavík, jenž na střelnici chyboval čtyřikrát.

Poslední závod v sezoně se vůbec nevydařil Michalovi Krčmářovi. Ten chyboval šestkrát a dojel až třicátý šestý.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události