Další sporty

Davidová ve Finsku bojovala o výhru, po zrádné stojce však skončila osmá

Davidová ve Finsku bojovala o výhru, po zrádné stojce však skončila osmá
Zdroj: Profimedia

Poslední závod biatlonové sezony nabídl sympatickou tečku v podobě umístění v nejlepší desítce. České závodnice Markéta Davidová měla parádně rozjetý stíhací závod ve finském Kontiolahti, nicméně po chybách na záverečných položkách si nakonec dojela pro 8. místo. Z vítězství se radovala poprvé v kariéře Francouzka Julia Simonová. Velký křišťálový glóbus pro celkové vítěze pak obhájila Italka Wiererová.

Ve finském Kontiolahti se jel poslední závod biatlonové sezony, která musela být z obav ze šíření koronaviru zkrácená. Markéta Davidová měla navíc ve stíhačce velkou šanci na úspěšnou tečku.

Česká biatlonistka totiž závod rozjela skvěle a po dvou střeleckých položkách v leže figurovala na průběžném prvním místě. Nicméně pak přišly na řadu dvě střelecké zastávky ve stoje a tam Davidová bohužel hned čtyřikrát chybovala, a nakonec díky rychlému běhu si vyjela aspoň umístění v top 10, když česká závodnice skončila na stále sympatickém osmém místě.

Z vítězství se nakonec radovala překvapivě Francouzka Simonová, která udělala jen dvě chyby. Na čtvrtém místě pak dojela domácí Kaisa Makarainenová, která tímto závodem zároveň ukončila svoji bohatou kariéru


Mnohem dramatičtější byl však boj o celkového vítěze Světového poháru. Velký křišťálový glóbus držela s malým náskokem Italka Wiererová, která však do sobotního stíhacího závodu startovala až z 19. pozice.

Naopak její konkurentka Norka Eckhoffová vyjížděla z třetího místa a byla tak blízko k zisku cenné trofeje. Své šance si však nakonec odstřelila na poslední střelbě, kde udělala hned tři chyby, a nakonec sice dojela o místo před italskou konkurentkou, ale desáté místo ji v celkovém pořadí k zisku Velkého křišťálového glóbusu nestačilo. Podruhé v řadě tak slaví Dorothea Wiererová, která si trofej za celkového vítěze Světového poháru polaskala i v minulé sezoně.

Související obsah

Z dalších českých závodnic pak nejlépe dojela Lucie Charvátová na 28. místě, o šest příček za ní pak dojela Jessica Jislová. Poslední závod sezony vůbec nevyšel Evě Kristejn Puskarčíkové, která skončila až padesátá.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události