Fotbal

Konec společných tréninků! Fotbalisté v Česku musí zůstat doma

Koronavirus poslal do karantény celý český fotbal. Fortuna liga byla přerušena již minulý týden a nyní se zrušila i společná týmová příprava všech ligových týmů. Hráči tak musí trénovat pouze doma.

Naprostá většina sportovních soutěží ve světě byla přerušena kvůli šířícímu se koronaviru a tuzemské soutěže nejsou výjimkou. Česká vláda navíc stále zpřísňuje opatření, takže žádný z týmů české nejvyšší fotbalové soutěže už ani nemá společný trénink.


"Sparta v pondělí přerušila organizovanou činnost všech výběrů, od těch nejmenších až po mužský A-tým," uvedl ředitel komunikace pražské Sparty Ondřej Kasík.


Stejně je na tom i všech patnáct ostatních týmů. Tréninky se ruší, hráči zůstávají doma. "Hráči jsou v tuhle chvíli doma, mají nakázáno být doma se svými rodinami, nikam nechodit a maximálně tak v rámci svých individuálních plánů si jít zaběhat do lesa nebo do parku," prozradil Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie Praha.


Sami hráči si tak zpříjemňují čekání na ligu zveřejňováním příspěvků na sociální sítě v rámci výzvy "Zůstaň doma." Do té se připojili nejen fotbalisté hrající v Česku. Tomáš Souček, který se letos ze Slavie přestěhoval do West Hamu, předvedl parádní míčovou ekvilibristiku spolu se svou manželkou.

Související obsahJak dlouho ještě budou muset hráči čekat na obnovení ligy, v jakém formátu, a jestli se vůbec dohraje, je zatím ve hvězdách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události