Se solidaritou ve světe se roztrhl pytel. Netrvalo ani 24 hodin, co svět obletěla zpráva, že ruský majitel fotbalové Chelsea nabídne svůj hotel zdravotnímu personálu. S podobným gestem teď přišel i bývalý obránce Manchester United Gary Neville, který spolu se svým bývalým spoluhráčem Ryanem Giggsem nabídne dva vlastněné hotely pro zaměstnance nemocnic.
Oba bývalí fotbalisté vlastní hotel v blízkosti svatostánku United Old Trafford, druhý zase mají v centru Manchesteru. Nyní však veškeré zázemí pomůže místním nemocnicím, které se musejí vypořádat se vzrůstajícím počtem nakažených novým typem koronaviru.
„Poslední týden jsme to diskutovali se zdravotníky a nemocnicemi v Manchesteru. Od pátku tak bude našich 176 lůžek poskytnuto britskému systému zdravotní péče,“ vyjádřil na se na videu Gary Neville, který zároveň dodal, že veškeré náklady za ubytování budou taktéž zdarma.
Gary Neville, who co-owns Hotel Football, is playing his part to help during the Coronavirus crisis.
— 360Sources (@360Sources) March 18, 2020
Hotel is shutting
No staff will lose their jobs or any income
All hotel beds will be given to NHS staff should they need them for free.
Class. pic.twitter.com/2fimdSAIcN
Pětačtyřicetiletý bývalý fotbalista strávil celou svou kariéry v dresu Rudých ďáblů, spolu s ním pak válčil na Old Trafford jeho parťák Ryan Giggs, který taktéž za svou dlouhou 24letou kariéru neopustil tým United.
Oba borci pak po konci s fotbalem začali podnikat v hotelnictví. Mimo to také trénují. Gary Neville dělá asistenta trenéra u anglické reprezentace. Giggs zase vede nároďák Walesu.