Olympiáda

Hazard. Národní svazy se shodují, olympiáda by měla následovat EURO!

Hazard. Národní svazy se shodují, olympiáda by měla následovat EURO!
Zdroj: APTN

Vrchol letošního roku má přijít v létě. Olympijské hry v Tokiu stále řeší těžkou otázku, zda se konat budou či nikoliv. Pandemie koronaviru zatím přípravný výbor nezastavila v práci, ozývají se ale národní svazy, které nechtějí hazardovat.

Na Mezinárodní olympijský výbor (MOV) nyní dorazila depeše z Norska, která vysloveně žádá o přeložení termínu. MOV však nadáe počítá se startem v průběhu letošního léta.

Proti tomu vyčnívají názory mnohých jiných, kteří se obávají konání takto velké akce. Sami sportovci tvrdí, že se nestihnou adekvátně připravit. Další nebezpečí tkví v tom, že se množství událostí, šampionátů a soutěží odkládá a termínová listina je velmi nahuštěná.

Související obsah

Pro samotné sportovce by tedy bylo velmi těžké regenerovat a také příprava na samotné velké hry by vázla vzhledem k marationu, jež čeká mnoho odkliádaných soutěží. Toho si je velmi dobře vědom i prezident MOV Thomas Bach. Do her chybí necelých pět měsíců a to je podle něj ještě dostatečná doba.

"Doufám, že olympiáda bude následovat příklad fotbalu a stejně jako EURO se posune o rok. MOV by měl navzdory ekonomickým ztrátám vydat jednoznačné stanovisko. Sportovní svět ho potřebuje co nejrychleji. Nemůžeme si dovolit předpokládat, že pandemie pomine do čtyř měsíců. Pro atlety bude každým měsícem těžší a těžší nastavit tréninkový plán," oponuje výboru prezident německého svazu Jürgen Kessing agentuře DPA.

Související obsah

V podobníém duchu se vyjádřilo i Slovinsko či Španělé. Řada sportovců se sama obrací na výbor s prosbami o přeložení. Hazard s financemi, tréninkem i zdravím je až hraniční a je otázkoum, kdy MOV povolí. Na druhou stranu, o MS v hokeji zatím také nebylo rozhodnuto. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události