Hokej

Bývalý český reprezentant se nakazil koronavirem! Chodil běžně mezi lidmi

Bývalý český reprezentant se nakazil koronavirem! Chodil běžně mezi lidmi
Zdroj: Profimedia/Twitter

Když se vrátil Jan Vopat z Německa, ještě skoro týden to nebyla riziková země, a tak pokračoval dál v běžném životě. Při prvních příznacích kontaktoval hygienu a ta potvrdila obavy. Příběh dlouholetého hráče NHL potvrzuje, jak důležité je dodržovat doporučení a chránit se navzájem.

Litvínovský odchovanec a účastník zimní olympiády v Lillehameru, kde v roce 1994 národní tým vypadl ve čtvrtfinále s Kanadou, se po skončení své kariéry stal skautem.

Nejprve pracoval pro Los Angeles, kde předtím coby obránce strávil tři sezóny, a od roku 2007 působí v St. Louis. Nyní je šéfem evropského skautingového týmu Blues. Jako takový tedy jezdí po kontinentu a hledá talenty. Tak činil i o posledním víkendu, kdy německá DEL finišovala základní část. Po posledním kole a propuku nákazy se ale soutěž předčasně ukončila.

 

Související obsah

"Můj manžel je skutečně prvním nakaženým virem Covid-19 v Litvínově. Vrátil se 8. března z Německa. Tou dobou byla karanténa nařízena jen pro lidi jedoucí z Itálie, a tak se mohl volně pohybovat po městě a mezi lidmi," napsala na sociální sítě jeho žena Lenka. 

O tom, že je nakažen, jako spousta jiných nevěděl. Při prvním náznaku ale začal okamžitě jednat. "V neděli 15. března začal pociťovat lehké příznaky chřipky, a tak okamžitě kontaktoval hygienickou stanici. Manžela řádně otestovali a od té doby už byl v karanténě. Výsledky testů se dozvěděl v pátek," píše dál Vopatová.

 

Hokejista, jenž v roce 1993 dovedl coby kapitán juniorskou reprezentaci k bronzu z mistrovství světa, zvládá bitvu s koronavirem dobře, jak ujišťuje jeho choť. "Manželův průběh nemoci je velmi mírný. Po fyzické stránce je v pořádku. Dodržujeme veškerá bezpečnostní opatření."

 

Související obsah

Podobným způsobem se mohl nakazit praktricky kdokoliv. Jak je vidno, přítomnost viru byla odhalena až po čtrnácti dnech.

Mezi námi všemi se tedy mohlo pohybovat mnoho lidí, kteří neměli a vlastně ani nemohli mít, podobně jako litvínovská legenda, tušení, že jsou infikováni. Proto je důležité se důsledně chránit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události