Fotbal

Fotbalisté Osasuny si poradili s tréninkem. Hrají nohejbal přes plot

Fotbalisté Osasuny si poradili s tréninkem. Hrají nohejbal přes plot
Zdroj: Twitter FutbolBible

Vtipné řešení karantény, které baví internet, vymysleli hráči ze španělské Osasuny Raúl Navas a Fran Mérida. V době, kdy se ve velké části světa nedoporučuje chodit ven a stýkat se s dalšími lidmi si našli způsob jak spolu trénovat.

Fotbalisté, kteří nastupují za pamplonský klub CA Osasuna jsou stejně jako zbytek španělské La Ligy a jako většina světa bez fotbalu. Navas a Mérida však mají výhodu v tom, že jejich zahrady dělí pouze vysoký živý plot, a tak dokázali najít řešení, jak by mohli trénovat spolu.


Oba mají na svých zahrádkách dostatek travnatého prostoru, ale ve dvou se to lépe táhne. A tak místo toho aby trénovali odděleně, využili spoluhráči sousedství svých zahrad a přes vysoký plot si zahráli nohejbal.


Plot je vysoký, takže přes něj není vidět, ale když si hráči dávají dostatečně vysoké obloučky přes "síť", nemají problém udržet míč ve vzduchu.


Španělsko je jednou z nejhůře postižených zemí šířícím se koronavirem. Počet nakažených se tam blíží třiceti tisícům a obětí na životech je tam již více než 1 700. Obnovení španělské fotbalové ligy je tak stále v nedohlednu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události