Další sporty

Hotovo! Olympiáda v Tokiu letos nebude! Japonci řeší nový termín

Hotovo! Olympiáda v Tokiu letos nebude! Japonci řeší nový termín
Zdroj: Profimedia

Konec spekulací! Letní olympijské hry v japonském Tokiu se odkládají na příští rok. Se žhavou informací přišel sám japonský premiér Šinzó Abe, který se na odložení domluvil se šéfem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem.

To co se zdálo nevyhnutelné, se také stalo skutečností. Letošní letní olympijské hry v Tokiu se nebudou konat v plánovaném termínu mezi 24. červencem a 9. srpnem, nýbrž se odloží pravděpodobně na příští léto.
 

S touto informací přišel v úterý odpoledne sám japonský premiér Šinzó Abe, který se na odkladu olympiády telefonicky dohodl se šéfem MOV Thomasem Bachem.


"Ve světle současných událostí a na základě informací od Světové zdravotnické organizace se prezident MOV a předseda vlády Japonska shodli, že XXXII. letní olympijské hry musejí být přeloženy na příští rok, nejpozději na léto 2021, aby bylo zabezpečeno zdraví sportovců, všech lidí zapojených do OH a mezinárodní komunity," uvedl ve společném prohlášení Mezinárodní olympijský výbor spolu s organizátory tokijských her.
 

Důvody odložení jsou jasné. Celosvětová pandemie koronaviru, která momentálně přerušila prakticky veškeré sportovní dění. Nemohou se tak konat žádné olympijské kvalifikace a výrazně omezená je i příprava samotných olympioniků.

Související obsah

Z tohoto důvodu už také předtím ohlásily neúčast výpravy Kanady a Austrálie, které by na olympijské hry v původním termínu nedorazily. Nyní se však můžou už v klidu připravovat na nadcházející sezonu.
 

Související obsah

Olympijské hry budou odloženy poprvé za 124 let. Třikrát se však vůbec nekonaly, a to sice v době světových válek, konkrétně v roce 1916, 1940, 1944.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události