Další sporty

Olympiáda bez Kanady! Zámořská země kvůli koronaviru v Tokiu nebude

Jedno je jisté! Ať už se letošní olympijské hry konat budou nebo ne, kanadští sportovci se jich nezúčastní. S tímto zásadním verdiktem přišel Kanadský olympijský výbor, který oznámil, že do Tokia nepošle z důvodu šířící se nákazy koronaviru žádného ze svých reprezentantů.

„Není nic důležitějšího než zdraví a bezpečí našich atletů i světového společenství,“ zdůraznil kanadský výbor, který žádá, aby se olympijské hry odložily o jeden rok, jinak své sportovce na olympiádu nepustí.
 

"COC (Kanadský olympijský výbor) a CPC (Kanadský paralympijský výbor) naléhavě vyzývají Mezinárodní olympijský výbor, Mezinárodní paralympijský výbor a Světovou zdravotnickou organizaci, aby odložily hry o jeden rok," stojí v jejich prohlášení.

I přes šířící se nákazu novým typem koronaviru, který nakazil už 330 000 lidí a přes 14 tisíc jich zemřelo, se olympijské hry v Tokiu mají konat v původním termínu. Tedy od 24. července do 9. srpna.

Související obsah

Nicméně v posledních dnech přece jenom Mezinárodní olympijský výbor přiznal, že z důvodu COVID-19 alespoň přemýšlí o případném odložení her. K definitivnímu verdiktu má dojít zhruba za měsíc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události