Esport

Esportový turnaj ve FIFĚ ovládl Laky z Plzně. Na Bulovku se vybralo přes 175 tisíc

Esportový turnaj ve FIFĚ ovládl Laky z Plzně. Na Bulovku se vybralo přes 175 tisíc
Zdroj: Entropiq Charity FIFA Cup

Sportovní svět je kvůli pandemii koronaviru paralyzován. V úterý se navíc rozhodlo poprvé v historii o odložení olympijských her. V těžké situaci se česká esportová organizace Entropiq rozhodla v boji proti COVID-19 ve čtvrtek 26. března od 17 hodin uspořádat charitativní turnaj ve hře FIFA 20. Ten byl přímým přenosem vysílán na webu Novasport.tv a TN.cz.

Garance turnaje je 100 tisíc korun. Do bitvy nastupují nejlepší čeští hráči reprezentující týmy AC Sparta, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice a esportové organizace Sampi a Entropiq, kteří svými výkony finančně podpoří Kliniku infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce.

--------------------------

Přispět ale můžete i vy.
A to na
TRANSPARENTNÍ ÚČET 
Číslo účtu:
2701790032 / 2010
Majitel účtu: Entropiq s.r.o.
Název účtu: Entropiq s.r.o.

--------------------------

Přímým přenosem můžete sledovat stream, kde se s fanoušky o postřehy za mikrofonem podělí komentátor Nova Sport Michal Jinoch s ligovými fotbalisty Lukášem Váchou a Jakubem Podaným.


PROGRAM TURNAJE A ZASTOUPENÍ TÝMŮ:
 

AC Sparta Praha - Jan "Emerickson" Krupička
FC Viktoria Plzeň - Lukáš "T9Laky" Pour
FK Teplice - Martin "Dalas94" Vujtík
Sampi - Dominik "Seron" Čermák
Entropiq - Štěpán "Riijk" Sobocki


17:00 Sampi vs. Teplice 2:0
17:20 Entropiq vs. Plzeň 1:3
17:40 Sparta vs. Teplice 1:1
18:00 Entropiq vs. Sampi 4:1
18:20 Sparta vs. Plzeň 0:2
18:40 Entropiq vs. Teplice 5:3
19:00 Sampi vs. Sparta 2:1
19:20 Plzeň vs. Teplice 1:1
19:40 Entropiq vs. Sparta 2:3
20:00 Sampi vs. Plzeň 2:2
20:30 Grand Finals - Plzeň vs. Sampi 2:1 a 4:0 

„Sleduju naši esportovou scénu, FIFU jsem hrával, bude to příjemný zpestření si zakomentovat, když teď máme od fotbalu na trávnících pauzu. Jsem fanoušek Playstationu a hraní her,“ říká Lukáš Vácha, kapitán B-týmu Sparty.

Související obsah

„Jsem rád, že mohu podpořit akci, která pobaví a hlavně pomůže. Věřím, že nás čeká spousta skvělých virtuálních výkonů,“ konstatoval Jakub Podaný, hráč Bohemians Praha 1905.

Esport celosvětově roste, je obrovsky populární, což je znát také v Česku. Především je to v dnešní době jeden z mála sportů bezpečných. Uvědomují si to i profesionálové z organizace Entropiq a kolegové, kteří se k nim při charitativním turnaji přidají. Celý turnaj proběhne, aniž by hráči či komentátoři opustili své domovy. Všichni se navíc vzdali honorářů.

Související obsah

„Jsme rádi, že můžeme alespoň tímto způsobem a to i díky partnerům McDonald‘s, Tipsport a Fine Gusto podpořit naše zdravotníky a osoby pomáhající „v první linii“. Uvědomujeme si vážnost současné situace, a proto jsme se rozhodli využít popularity předních českých esportových týmů a fotbalových klubů, a pomoci tak tam, kde je to teď nejvíc potřeba,“ vysvětlil generální manažer Entropiq Ondřej Drebota.

Ze hry o finále se už po třech duelech ze čtyř dostali zástupci Sparty Emerickson a Teplic Dalas94. Ve vzájemném zápase remizovali a svá další dvě utkání prohráli, čímž se jim finálové brány zavřely. Třetí skončil zástupce gamingového týmu Entropiq Riijk. Finálová série mezi Lakym (Plzeň) a Seronem (tým Sampi) se hrála na dva vítězné zápasy, první vyhrál Laky na penalty, ten druhý ovládl výsledkem 4:0.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události