Tenis

Velký hráč i velký člověk, Federer dá milion franků ohroženým rodinám

Velký hráč i velký člověk, Federer dá milion franků ohroženým rodinám
Zdroj: Profimedia

Tenista Roger Federer ukázal, že je nejen skvělým tenistou, ale také člověkem se srdcem na správném místě. V dobách, kdy lidé přicházejí o své práce a bojují o své zdraví, se rozhodl spolu se svou manželkou finančně podpořit nejohroženější rodiny.

Dvacetinásobný grandslamový šampion Roger Federer si v nejbližší době nepřijde na žádný další sportovní úspěch. Kvůli koronaviru je takřka veškeré sportovní dění pozastavené. Místo toho si Fedex připíše úspěch lidský. Se svou ženou Mirkou se totiž rozhodl věnovat peníze potřebným.


"Jsou to náročné časy pro všechny a nikdo by neměl zůstat odstrčen. Mirka a já jsme se rozhodli věnovat jeden milion švýcarských franků (přibližně 26 milionů korun) těm nejohroženějším rodinám ve Švýcarsku,"
oznámil tenisový mág na svém twitterovém účtu.


"Náš příspěvek je jen začátek. Doufáme, že ostatní by se mohli také připojit k podpoře více rodin v nouzi. Společně můžeme tuto krizi zvládnout. Zůstaňte zdraví," věří Federer, že pokud budou lidé spolupracovat, dostanou se přes tuto "dobu koronavirovou".

Osmatřicetiletý Švýcar vyhrál takřka vše, co si může jenom tenista přát. Jeden velký úspěch mu ale stále chybí. Olympijské zlato sice ze čtyřhry má, ale na to singlové stále nedosáhl. V Londýně 2012 bral pouze stříbro, když ho ve finále porazil Andy Murray. Odložení olympiády o rok mu tak v jeho sportovně pokročilém věku do karet vůbec nehraje.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události