UFC

Nevím, jestli je vězení nejlepší úkryt, utahuje si z hříšníka Blachowicz

Nevím, jestli je vězení nejlepší úkryt, utahuje si z hříšníka Blachowicz
Jon Jones a Jan Blachowicz Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Jako šampion UFC, jeden z nejlepších zápasníků historie a otec by měl jít Jon Jones příkladem. Namísto toho se znovu ocitl mimo zákon. Policisté jej 26. března zadrželi za řízení pod vlivem alkoholu a držení střelné zbraně, ze které měl údajně vystřelit. Za svůj prohřešek to teď pěkně schytává.

„Jon Jones je největší žijící talent, ale zároveň největší zklamání,“ Pronesl v roce 2016 prezident UFC Dana White, když byl Jones opět suspendován za porušení antidopingových pravidel. Svým chováním největší MMA talent opět potvrdil Whiteova slova.
 

Ačkoli před posledním duelem s Dominikem Reyesem (12-1) tvrdil, že je historie za ním a chce naplnil svůj odkaz největšího zápasníka historie, znovu šampion podlehl svým démonům. Ještě je brzo soudit, jaký si vyslouží trest, avšak ostatní MMA zápasníci si ho už vzali do parády.

Související obsah


 

Israel Adesanya, UFC šampion střední váhy

Adesanya situace ihned využil a zveřejnil Jonesovo pět dní staré prohlášení o vyhlášené karanténě. „Poprvé v historii, můžeme zachránit lidstvo tím, že budeme ležet před televizí a nic nedělat. Tak to nepokazme,“ stojí na fotce, ke které neporažený šampion napsal: „Budeš vypovídat.“ Je pravda, že Jones kázal vodu a sám pil víno, nebo mezcal?

Zdroj: Profimedia

 

Michael Chiesa, 8. v UFC žebříčku velterové váhy

Chiesa to vzal trochu humorněji. „Alespoň pil Recuerdo,“ narážel na láhev, která se našla v Jonesově autě. Značka mezcalu, destilátu z agáve, patří totiž Největšímu grázlovi v UFC Jorge Masvidalovi.

Zdroj: Profimedia

 

Jan Blachowicz, 4. v UFC žebříčku polotěžké váhy

„Ale no ták Jone, musíš přijít na lepší způsob, jak se přede mnou schovat, než vězení,“ napsal polský zápasník, který byl nejpravděpodobnějším adeptem na příštího Jonesova vyzyvatele.

Zdroj: Profimedia

 

Gilbert Burns, 6. v UFC žebříčku velterové váhy

Zase tenhle chlápek? WOW hádejte, co se nikdy znova nestane. Hanba,“ byla první zápasníkova reakce. Později ještě přisadil: „OK, přestoupím do polotěžké váhy abych tomu klukovi udělil lekci.“

Ben Askren, bývalý UFC zápasník

„Za boha nedokážu pochopit, proč si za milion korun ročně nenajme někoho, kdo by ho vozil všude kolem,“ napsal vyhlášený vtipálek po Jonesově dalším zadržení.

Zdroj: Profimedia


Dillon Danis, zápasník organzace BELLATOR a sparing partner Conora McGregora

„Neposílejte ho do vězení, tam se nic nenaučí. Radši ho zavřete se mnou do klece,“ napsal mistr brazilského jiu-jitsu.
 

Colby Covington, 2. v UFC žebříčku velterové váhy

„Tak vidíte. Není důvod k panice. Svět je v zaběhlých kolejích,“ napsal vyhlášený provokatér. Narážel na skutečnost, že to není poprvé ani podruhé, co Jonese zadržela policie.

Související obsah

Najdou se však i takoví, co mají pro Jona Jonese pochopení. Nebo se alespoň rozhodli šampiona v těžké situaci podpořit, namísto urážek.

Valentina Ševčenko - UFC šampionka muší váhy

„Je smutné, že moderní svět je jenom o senzaci. Mnoho lidí teď začíná Jona urážet, aniž by znali reálnou situaci. Já jsem s ním zápasila na stejné kartě a vím, jak vznešený je to muž. Vrátí se silnější," podpořila Jonese Valentina na svém twitteru.

Zdroj: Profimedia


Uvidí se, jak se k celé situaci postaví UFC. Jones byl už několikrát v kariéře suspendován kvůli svému chování a taktéž několikrát porušil antidopingová pravidla. Jeden by čekal, že se poučí, ale do šampionovy hlavy nikdo nevidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události