UFC

Stačí mi týden přípravy a porazím ho, říká sebevědomý Aldo z karantény

Stačí mi týden přípravy a porazím ho, říká sebevědomý Aldo z karantény
José Aldo před debutem v bantamové váze | Zdroj: Profimedia

UFC se muselo podřídit preventivním opatřením. Zrušila tři své galavečery a světová pandemie se dotkla i samotných zápasníků, kteří nemohou plnohodnotně trénovat. Bývalého UFC šampiona José Alda situace a příprava v karanténě netrápí, na Cejuda mu stačí jen týden přípravy.

José Aldo (28-6) dostal titulovou příležitost i přesto, že v bantamové váze (do 62 kg) absolvoval jen jeden zápas, navíc ho prohrál. Nicméně i přesto, že Brazilec z posledních šesti zápasů vyhrál jen dva, dvojnásobný šampion Henry Cejudo (15-2) si ho vybral za svého příštího vyzyvatele. Aldo si v UFC zkrátka vydobyl jméno a pro mnohé je atraktivním skalpem.
 

O pás bantamového šampiona se mají utkat 9. května 2020 na UFC 250. Nicméně kvůli současné situaci jsou všichni aktéři zavřeni doma a kdo ví, jestli galavečer vůbec bude. Aldo pandemii nepodceňuje a dokonce má plán, jak se připravit.

Zdroj: Profimedia

„Budu trénovat s úzkou skupinou zápasníků, kteří také byli v karanténě. Tělocvična je zavřená, tak si ji otevřeme jen pro sebe, abychom neriskovali kontakt s někým jiným,“ uvedl zápasníkův komentář server MMA Fighting.
 

Na rozdíl od hrozby koronaviru bývalý šampion pérové váhy (do 66 kg) trochu podceňuje svého příštího soupeře. „Stačí mi týden, abych Cejuda porazil. Víc mě děsí shazování váhy než on. Můžu být na dovolené, ale když se s ním zavřu do klece, porazím ho se zavřeným jedním okem. Pro mě to není o tréninku ale o váze,“ prohlásil José Aldo.

Zdroj: Profimedia

Na zápas se připravuje zatím doma, kde pravidelně trénuje. „Není to běžná připrava, to je jasné. Ale udržuji se dost aktivní, dobře jím a postupně shazuju váhu. Budu v pohodě,“ říká Brazilec. Ačkoli to není plnohodnotná příprava, na Cejuda to prý bude stačit.

Související obsah

Cejudo přitom není soupeř, kterého je radno podcenit. Má pět výher v řadě včetně posledního vítězství nad Moraesem, kterému Aldo těsně podlehl. V kariéře držel současně pásy bantamové i muší váhy, nicméně lehčí kategorii se rozhodl uvolnit. Navíc získal zlatou olympijskou medaili v roce 2008, kterou se rád chlubí. Také kvůli tomu si říká trojnásobný šampion.

Zdroj: Profimedia

Ať už má Aldo pravdu, či z něj mluví jen přemrštěné sebevědomí, největší otázkou je, kde a za jakých podmínek se UFC 250 uskuteční. Organizace zrušila tři své galavečery a nadcházející UFC 249 se pere s jednou překážkou za druhou. Je dobře, že Brazilcovi stačí týden na přípravu, ale kdy ten týden dostane, to už je záhadou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události