MMA

Blíží se velký comeback šampiona UFC? Cejudo chce bojovat v pérové váze

Blíží se velký comeback šampiona UFC? Cejudo chce bojovat v pérové váze
Henry Cejudo Zdroj: Profimedia

Dvojnásobný šampion UFC a držitel zlaté olympijské medaile Henry Cejudo se s největší pravděpodobností vrátí opět do klece. Informoval o tom ve svém podcastu Triple C & Schmo.

Henry Cejudo si nechává přezdívat Triple C. Je totiž dvojnásobným šampionem v UFC v muší a bantamové váze, a navíc má ve své sbírce i zlato z olympijských her v Pekingu z roku 2008 ze zápasu ve volném stylu.

Cejudo ukončil kariéru v roce 2020, ale už několikrát uvažoval nad tím, že se vrátí zpět a několikrát vyzýval k souboji Alexandera Volkanovského, tedy šampiona pérové váhy. Ten naposledy bojoval o víkendu, kdy porazil "Korejskou zombie".

Související obsah

​"Kdybych mohl s Volkanovským bojovat, porazil bych ho. Není to o tom, že bych ho zabil, ale prostě bych ho přechytračil a přelstil. Ale je to na vás, na fanoušcích a na Danu Whiteovi. Já jsem pro a oni ví, že bych chtěl bojovat. Navíc bych se mohl stát prvním trojitým šampionem," narážel Cejudo, který trénoval také Jiřího Procházku, na to, že už drží právě dva tituly ze dvou váhových kategorií.

​O návratu Cejuda informoval i jeho agent Ali Abdelaziz. "Král Henry Cejudo je zpět. Schovejte své ženy a děti. Nikdo teď není v bezpečí," napsal s nadsázkou egyptský manažer.

Jenže jeho návrat ještě není úplně jistý. Triple C neboli trojnásobný šampion zatím není testovaný na zakázané látky. "Promluvím si s Alim a v pondělí se rozhodnu, jestli vstoupím do testovacího programu USADA," napsal Triple C na své sociální sítě.

Související obsah

​Pokud by se do klece opět vrátil, dá se očekávat, že by se představil na konci roku.

O titul v UFC bude jako první Čech bojovat Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události