Tenis

Djokovič vítězí i doma. K parádní výměně nepotřeboval ani raketu

Djokovič vítězí i doma. K parádní výměně nepotřeboval ani raketu
Zdroj: Profimedia

Koronavirus významně ochromil i chod tenisového kalendáře, a kdy se hráči opět objeví na kurtech, je velká otázka. Nucenou pauzu tráví doma i vítěz Australian Open Novak Djokovič, který stihl získat ještě před vypuknutím pandemie už svůj sedmnáctý grandslamový titul. Z jeho zveřejněného videa je vidět, že i během karantény tenis pilně cvičí a nepotřebuje k tomu ani tenisovou raketu.

Jeho sportovní náčiní totiž dokonale zastoupila obyčejná pánev a sám 32letý Srb pak ukázal, že ovládat tenisový um dokáže s čímkoliv.

Na improvizovaném domácím hřišti, kde síť tvořily dvě křesla přiťuknuté k sobě, ukázal se svým parťákem dokonalou tenisovou výměnu, ve kterém nechyběly ani údery mezi nohama nebo za zády.

Vítězný fiftýn nakonec získal právě Djokovič, který ho následně oslavil vyčerpaným pádem na zem, který je pro něj typický při jeho grandslamových úspěších.

Kromě utužování formy se rodák z Bělehradu zapojil i do kampaně bojující proti nákaze koronavirem. Se svoji manželkou Jelenou tak přispěl částkou 1 milion eur, která poslouží k nákupu respirátorů a dalšího zdravotnického vybavení pro nemocnice v Srbsku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události