NBA

Minnesota Timberwolves pod lupou: Prokletí bohužel stále pokračuje

Minnesota Timberwolves pod lupou: Prokletí bohužel stále pokračuje
Zdroj: Profimedia

Timberwolves se v posledních letech stali týmem, který jako by provázelo prokletí. Cimrmanovsky řečeno jako by se u nich neustále střídal prvek očekávání s prvkem zklamání. A v poslední sezoně? Byla to opravdu bída, navzdory velkým jménům...

Minesota Timberwolves
bilance 19/45 – 14.místo Západní konference

V předchozích pěti sezónách se tým, který „na papíře“ obvykle nevypadá vůbec špatně, jen jednou (2017/18) odpoutal z posledního místa silné Severozápadní divize (na předposlední) a postoupil do play-off – kde ovšem vypadl hned v prvním kole. V ostatních sezónách měl bilanci vždy alespoň 10 zápasů pod 50% a letos zatím doklopýtal dokonce jen k 19 výhrám a 45 porážkám, což ho řadí na předposlední místo Západu.
 

Začátek přitom nevypadal vůbec špatně a „Vlci“ z Minnesoty dokonce patřili v úvodu k nejpříjemnějším překvapením ligy. I když jim na postup do play-off v silné konferenci příliš odborníků nevěřilo, začali třemi výhrami za sebou, a ještě na konci listopadu si po výhře v San Antoniu drželi solidní vstupní bilanci 10/8.

Zdroj: Profimedia

Zdálo se, že mladé hvězdy Karl-Anthony Towns a Andrew Wiggins, podporované veterány Robertem Covingtonem a Jeffem Teaguem a několika mladým talenty, by mohli konečně prožít očekávanou průlomovou sezónu. Další průběh ale přinesl do jednoho z nejstudenějších regionů USA ledovou sprchu. Od začátku prosince tým prohrál 11 zápasů za sebou a na přelomu ledna a února předvedl dokonce třináctizápasovou sérii bez jediného úspěchu.

Související obsah

Od 1.prosince až do přerušení sezóny dosáhli Timberwolves žalostné bilance 9/37, kterou asi nemůže omluvit ani série zranění a několik trejdů, ke kterým se vedení klubu odhodlalo poté, co se tým propadl až téměř na dno. Hlavním problém byla stejně jako v minulých letech obrana - Timberwolves dostávali nejvíce bodů ze všech týmů Západní konference.

Zdroj: Profimedia

Pokud jde o ofenzívu, byli Timbervolwes podle očekávání velmi nebezpečným týmem, ale jejich hlavní zbraň, pivot Karl Anthony-Towns, který střílel dokonce přes 26 bodů na zápas a znovu udělal pokrok v trojkové střelbě (přes 41%), vynechala téměř 30 zápasů. Vzhledem k tomu, jak se sezóna vyvíjela, tak není divu, že Timberwolves se stejně jako některé další týmy, odhodlali před únorovou uzávěrkou trejdů udělat zásadní řez.

Související obsah

Tím byl především odchod jedné z dlouholetých opor Andrewa Wigginse do týmu Golden State Warriors, který s Townsem vytvořil na několik let jednu z nejproduktivnějších ofenzivních dvojic v lize, ale když se vezme v úvahu všechno kolem a kolem, prostě to nefungovalo. Odešli i Robert Covington nebo Jeff Teague, naopak tým posílili talentovaní mladíci D´Angelo Russell (24 let) a Malik Beasley (23 let).

Související obsah

Především příchod Russella by mohl být pro Minnesotu zásadním okamžikem. On a Karl-Anthony Towns jsou totiž v podstatě nejlepší kamarádi a fanoušci si od jejich spolupráce hodně slibují. Vzhledem k přerušení sezóny ale neměla nová sestava moc šancí na chemii uvnitř týmu pracovat –kvůli zranění Townse totiž spolu oba odehráli jen jediný zápas.

Zdroj: Profimedia

Timberwolves by určitě byli jedním z týmů, kterým by docela uškodilo, pokud by se tato sezóna vůbec nedohrála. Přece jen by kromě toho, aby Towns a Russell spolu odehráli určitou porci zápasů a měli na čem stavět, potřebovali také ještě před začátkem příští sezóny otestovat další nové hráče a navíc je to tým z relativně malého trhu (a s nepříliš lákavým podnebím), pro který může být problematičtější dál posilovat tým prostřednictvím trhu s volnými hráčů a draftu.

Zdroj: Profimedia

Proces přestavby, ke kterému se Timberwolves odhodlali, by to mohlo nepříjemně ovlivnit a pozdržet. Takže i když „Vlci“ z Minnesoty mají jistotu, že si už popatnácté za posledních 16 let nezahrají play-off, přesto je pro ně dohrání základní části sezóny docela důležité – právě proto, aby třeba už příští rok mohli své „prokletí“ zlomit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události