Skok o tyči

Tyčkař Lavillenie pořádá na zahradě atletické závody, vždycky vyhraje

Sportovci v době pandemie můžou jen těžko trénovat podle svých potřeb. Domácí podmínky jim to totiž příliš neumožnují. To však neplatí u francouzského tyčkaře Renauda Lavillenieho, který si doma připravil dráhu i s doskočištěm a skoky tak nadále pilně trénuje.

Francouz žijící v městečku nedaleko známé oblasti Vichy si v době domácí izolace dokázal připravit skvostné podmínky pro trénování. Kromě toho si pořádá i improvizované soutěže s názvem „Závody v domácím vězení“, ve kterých však soutěží pouze on sám.

Kromě sportovního náčiní má však k dispozici také kamerový systém, který mu snímá jeho skok z několika úhlů a Lavillenie si tak může dobře prohlédnout, jak jeho skok technicky vypadal. Nechybí pak ani grafika, na které je vidět jeho skokanský zápis.
 

V útrobách svého domu má pak také posilovnu, kde mu s udržováním formy pomáhá doslova celá rodina, která si občas zahraje i na improvizovanou činku, jež olympijský vítěz z Londýna usilovně zvedá.

Související obsah


 

33letý atlet nakonec v domácích podmínkách předvedl solidní skok, když zaznamenal 561 centimetrů, Jeho ambice jsou však pravděpodobně mnohem vyšší. Zejména proto, že byl donedávna světovým rekordmanem, než ho na začátku roku o prvenství připravil létající Švéd Armand Duplantis, jenž dokázal na halovém mítinku skočit neuvěřitelných 618 centimetrů a Lavillenieho počin z roku 2014 tak o dva centimetry vylepšil.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Skok o tyči

Důležité Události