UFC

Lokace UFC 249 prozrazena! White obešel zákon a komise nic nezmůže

Lokace UFC 249 prozrazena! White obešel zákon a komise nic nezmůže
Prezident UFC Dana White Zdroj: Profimedia

Tajemství je venku! UFC 249 má novou lokaci. Ačkoli se galavečer má uskutečnit ve státu Kalifornie, prezident organizace Dana White našel vynalézavý způsob, jak obejít zákon a doručit slíbenou podívanou.

UFC 249 se mělo 18. dubna původně konat v New Yorku. Kvůli současné situaci z plánu sešlo a následovaly týdny nejistoty. Prezident organizace několikrát prohlásil, že již má novou lokaci, avšak odmítá ji sdělit z bezpečnostních důvodů. Americké noviny The New York Times však nově odkryly, kde se má galavečer roku uskutečnit.
 

Nové místo má být resort kasina The Tachi Palace v Kalifornii, které již dříve hostilo mnoho MMA eventů. Tím šéf UFC Dana White obešel omezení Kalifornské státní atletické komise, která prodloužila zákaz akcí s velkým počtem účastníků až do konce května.

Zdroj: Profimedia

Lokace totiž leží na území indiánského kmene Tachi-Yokut. Na základě americké legislativy se domoviny původních obyvatel těší mnoha výjimkám a vyhlášky Kalifornské atletické komise tam neplatí. 

Související obsah

„Komise se nebude 18. dubna účastnit galavečeru UFC, z důvodu umístění akce,“ vydal státní orgán své prohlášení v NY Times. Dana White tak zase ukázal světu svou vychytralost a nezastavitelnost rozjetého vlaku UFC. Novou lokaci má rezervovanou na dva měsíce a hodlá tam pořádat turnaje za zavřenými dveřmi každý týden. Pro neamerické zápasníky má v záloze soukromý ostrov.

Související obsah

Zpráva zatím není oficiálně potvrzená od UFC, ale vypadá to, že organizace překonala další překážku. Už 18. dubna by se měli do klece postavit Tony Ferguson (25-3) a Justin Gaethje (21-2) o prozatímní titul lehké váhy (do 70 kg). Původně měl být zlatý hřeb večera duel s neporaženým šampionem Chabibem Nurmagomedovem (28-0), avšak ten kvůli preventivním omezením zůstal uvězněn v Rusku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události