Fotbal

Mané pomáhá rodnému Senegalu. Po škole nyní buduje i nemocnici

Mané pomáhá rodnému Senegalu. Po škole nyní buduje i nemocnici
Zdroj: Profimedia

Sadio Mané je nejen skvělým fotbalistou, ale také osobností, ze které by si mohl leckdo brát příklad. Místo toho, aby plnil garáž drahými sporťáky, myslí na svou zemi. V rodné vesnici již zafinancoval výstavbu školy a nyní v Senegalu buduje novou nemocnici, ta by měla být za půl roku v provozu.

Mnoho vrcholových sportovců využívá své astronomické zisky především k vlastnímu potěšení. Zhýčkané hvězdy plní své garáže nejdražšími sportovními auty světa, nakupují přepychové vily či nabyté miliony utrácí za jiné požitky běžným smrtelníkům nedostupné.


Sadio Mané ale takový není. Moc dobře si uvědomuje, že peníze se dají využít ve prospěch mnoha dalších lidí a pomáhá ve své rodné zemi.


"Nepotřebuji se ukazovat s drahými auty, luxusními domy, výlety, nebo dokonce letadly. Preferuji dát svým lidem aspoň trochu z toho, co dal život mně," vypověděl Mané v prosinci. A přesně podle toho také činí.

Zdroj: Profimedia

 

Loni nechal postavit v Bambali, své rodné vesničce, školu. Nyní financuje výstavbu nové nemocnice. Ta by měla být otevřena přibližně za půl roku.


Sám Mané uvedl, že jedním z důvodů, proč tolik pomáhá svým lidem, je smrt jeho otce, která ho zaskočila v pouhých sedmi letech. I proto staví nemocnici, aby podobný šok nemusely zažít další děti.

Související obsah

"Pamatuji si, že moje sestra se také narodila doma, protože v naší vesnici žádná nemocnice není. Byla to opravdu velmi smutná situace pro všechny. Tak jsem chtěl jednu postavit, abych dal lidem naději," uvedl útočník Liverpoolu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události