Fotbal

Fotbalisté Plzně pomáhají policistům. Tento týden jim vozí obědy

Vědí, že během pandemie koronaviru se lidem v tzv. první linii hodí každá pomoc. A tak fotbalisté i členové realizačního týmu Viktorie Plzeň rozváží tento týden městským policistům obědy.

„Náš klub chtěl v aktuální nelehké situaci pomoci. Na základě úzké spolupráce s městem Plzeň jsme se domluvili, že pomůžeme vyřešit stravování pro městské strážníky, kteří i v této době plní své úkoly a dennodenně se starají o naši bezpečnost. Po celý týden jim tedy přímo z klubu budeme dovážet obědy zdarma,“ uvedl za management Viktorie Petr Chvojka.

Jídla se vozí z klubové restaurace fotbalistů Plzně Klubovky a jako první se v pondělí do této pomoci zapojili brankář Aleš Hruška a trenér gólmanů Matúš Kozáčik. V úterý je následoval trenér Adrian Gula s Pavlem Buchou, ve středu pak Marek Bakoš s Janem Kopicem. Vše za přísných hygienických podmínek, samozřejmostí jsou tedy roušky, gumové rukavice nebo co nejmenší osobní kontakt.

„Jsem rád, že se náš klub tímto způsobem zapojil do pomoci lidem, kteří si to zaslouží. Ihned jsem na tuto možnost kývnul a přijel osobně poděkovat,“ řekl během pondělní zavážky Aleš Hruška.

„Velmi si vážíme podpory FC Viktoria Plzeň, děkujeme jí, že v tomto pro všechny nelehkém období našim sloužícím strážníkům zpříjemnila část jejich náročné služby a doufáme, že se co nejdříve znovu setkáme, ale tentokrát už při jiné příležitosti, a to na domácím fotbalovém stadionu, abychom mohli dohlédnout na bezpečnost a pořádek při jejich utkáních,“ uvedl zástupce velitele Městské policie Plzeň Michal Rybáček.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události