APLIKACE TN.CZ
Esport

Pohádkové odměny i tvrdé souboje českých hvězd. Startuje Sazka eLEAGUE

Pohádkové odměny i tvrdé souboje českých hvězd. Startuje Sazka eLEAGUE
Zdroj: Sazka eLEAGUE

Dvě populární počítačové hry a souboj o zatím největší finanční výhry na domácí scéně. Sazka eLEAGUE začíná prvními koly, každou sobotu se představí hráči v Dotě 2, v neděli se hraje Counter-Strike: Global Offensive.

Dota 2 je populární MOBA hra (multiplayer online battle arena), která se ve světě pyšní nejštědřejšími odměnami. V České republice se jí zatím nedostávalo tolik prostoru, což se však nyní změnilo. První krok k oživení česko-slovenské scény učinil minulý rok tým Hippomaniacs, který tehdy ještě v čele se skvělým SabeRLightem jen těsně unikl postupu na prestižní turnaj The International. Druhý impulz přinesla právě Sazka eLEAGUE.


 

Hlavním lákadlem jsou zejména štědré odměny. Účinkující týmy si mezi sebe rozdělí roční odměnu ve výši 600 tisíc korun a navíc mohou vybojovat další finance. Na vítěze prvního splitu čeká 50 tisíc korun, na poraženého finalistu pak 20 tisíc korun.


 

Související obsah

Mezi největší favority ligy patří tým Sampi, kam nově přestoupil nejlepší český hráč Jonáš „SabeRLight“ Volek. Toho doplňují ještě špičkoví Supream, muf, sehny a Mambos. Do ligy se kvalifikoval i jeho bývalý tým. Hippomaniacs však hrají s čerstvou sestavou a cestu tak nebudou mít úplně jednoduchou. Mezi další favority patří například týmy Brute či CZC.eSuba.


 

Osmičku nejlepších tuzemských týmů uzavírají NecroRaisers, Dogs, Inaequalis Lutea a Rozbíječi.


 

V každém kole odehrají týmy jeden zápas. Vítěz si do tabulky připíše po dvou bodech, poražený žádný.


 

Související obsah

V neděli odstartuje první kolo v FPS, tedy střílečce z první osoby, Counter-Strike: Global Offensive. Vůbec poprvé se v Sazka eLEAGUE představí čtveřice týmů, která dostala přímé pozvánky a nemusela tak bojovat v kvalifikacích. Jmenovitě se jedná o Sinners, eSubu, Sampi a Brute, kteří na začátku roku oznámily full time sestavy. V kvalifikacích pak váleli hráči z týmů RAMS, Defeaters, Gunrunners a Kopec Srandy.


 

Zatímco v Dotě 2 se hraje jeden zápas, hráči v CS:GO odehrají v každém kole po dvou. Pokud utkání skončí 2:0, připíše si vítěz dva body, v případě remízy 1:1 dostane každý po bodu. I zde si týmy rozdělí celkem 600 tisíc korun. Vítěz prvního splitu pak bude bohatší o 150 tisíc korun, poražený finalista dostane 70 tisíc korun.


 

Živé přenosy začínají dnes od 16:00 v Dota 2 a zítra od 13:00 v CS:GO. Všechny zápasy budou vysílány na streamové platformě twitch.tv.

maj

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události