Další sporty

Obrovský úspěch českého esportového týmu. Je mezi elitou a bojuje o miliony

Obrovský úspěch českého esportového týmu. Je mezi elitou a bojuje o miliony
Esportový tým Entropiq | Zdroj: Entropiq

Český esportový tým Entropiq se zařadil mezi největší světovou elitu ve hře Counter-Strike. Na jednom z největších světových turnajů PGL Major ve Stockholmu si hráči Entropiqu prostříleli už mezi nejlepších 16 týmů.

Entropiq začal na výbornou a hned v úvodu si připsal dvě vítězství. Formu ale neudržel a přišly dvě porážky. I tak jsou na velmi dobré cestě k tomu, aby český esportový tým proklouzl mezi nejlepší osmičku. K postupu mu chybí už pouze jedna výhra. Vítěz celého turnaje si odnese 1 milion dolarů (22,2 milionu korun).

Český tým dokázal ve Švédsku už porazit největší severoamerickou organizaci Team Liquid. Jedním z akcionářů již zmíněného týmu je také legendární bývalý basketbalista Magic Johnson.

Za Entropiqem stojí Martin Kabrhel, který během posledních dvou let udělal s týmem obrovský posun. "Před třemi lety jsem v den 100. výročí od založení Československa vyhrál v pokerovém turnaji téměř 70 milionů korun. Po třech letech se dostal Entropiq mezi 16 nejlepších týmů na světě. Jsem na kluky moc pyšný a jsem rád, že si datum 28. října mohu spojit s dalším skvělým úspěchem," sdělil Kabrhel na svém Instagramu.

Související obsah

​Přitom finanční podmínky nejsou u českého týmu tak silné, jako u konkurence. "Bezpochyby patříme mezi nejmenší a nejmladší týmy na turnaji ve Stockholmu, ale každý nás už teď bere vážně. Po sportovní stránce se nás musí konkurence bát. Nebojím se říct, že jsme černý kůň turnaje," myslí si výkonný ředitel týmu Daniel Kloud.

Pokud se Entropiq dostane mezi nejlepší osmičku turnaje, odnese si minimálně 70 tisíc dolarů (1,55 milionu korun). Navíc úspěchem ve Stockholmu se opět zvýší zájem o značku jako takovou. Vývojářská společnost Counter-Striku zařazuje po největších turnajích do hry předměty s logem nejúspěšnějších týmů.

"Kluci už tady porazili extrémně silné týmy a mohou porazit každého. Jsme pořád outsideři, nicméně jsme nastavení tak, že je nám jedno, na koho narazíme. Chceme v turnaji dojít co nejdále," řekl Kloud.

O týmu Entropiq jsme informovali také v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události