MotoGP

Dramatické virtuální MotoGP! Druhý závod vyhrál jen těsně Bagnaia

Dramatické virtuální MotoGP! Druhý závod vyhrál jen těsně Bagnaia
Zdroj: Profimedia

Druhý závod virtuální MotoGP přinesl parádní podívanou plnou bouraček a kolizí. Složitá trat v rakouském Red Bull Ringu nakonec nejvíce sedla Francesco Bagnaiovi, jenž v napínavém finiši udržel vedení před Maverickem Viñalesem s Yamahou.

Oba jezdci ukázali své možnosti ve videohře MotoGP 19 už v kvalifikaci, kde skončili na stejném pořadí jako v cíli závodu. Naopak vítěz prvního závodu Álex Márquez se umístil v kvalifikaci na třetím místě, o jednu pozici před starším bratrem Marcem.
 

Samotný závod vypsaný na 10 kol přinesl hned v první ostré zatáčce pořádné karamboly, po kterých se do vedení dostal překvapivě nováček virtuálního MotoGP Takaaki Nakagami, jenž svým harakiri způsobem ježdění nadělal na trati protihráčům velké problémy.
 

Po chvilce závodění se však přece jenom ukázaly schopnosti jezdců s ovladačem v ruce. Na prvních dvou místech se tak podle předpokladů probojovala dvojice Bagnaia a Viñales, která si před ostatními, včetně Álexa Márqueze, vytvořila velký náskok.
 

Související obsah


 

Poslední kola však přinesly zajímavou podívanou, když se oba vedoucí jezdci zkoušeli všemožnými způsoby předjíždět a rozhodnuto tak nebylo do poslední zatáčky.Šťastnější tak nakonec byl Francesco Bagnaia, jenž po druhém místě z prvního závodu tentokrát vyhrál. Druhý pak skončil již zmíněný Viñales a na třetí pozici skončil mladší z bratrů Márquezů Álex.

Související obsah


 

Dobře si vedl i nováček virtuálního MotoGP, který je však ve světě motosportu obrovskou modlou, Ital Valentino Rossi.


41letý závodník měl pomalejší start, kdy ho zdržely i dva pády, následně se však probojoval až na sympatické sedmé místo, přičemž ještě pár kol před cílem figuroval dokonce na pozici páté.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události