Fotbal

Blíží se megapřestup? Vedení Tottenhamu chce uvolnit svoji hvězdu

Pryč jsou předpoklady, že z důvodu koronaviru půjdou ceny fotbalistů dolů. Vedení Tottenhamu je totiž ochotno prodat svoji největší hvězdu Harryho Kane za rekordní přestupovou sumu v hodnotě 200 milionů liber a zájemci se nabízejí.

Aspoň s takovou informací přišel sám šéf Spurs Daniel Levy, který podle britského deníku Daily Mail přistoupil na možnost prodat jejich největší hvězdu, aby svému klubu ulehčil ve finanční tísni.

Hodnotu anglického kapitána Harryho Kane pak vyčíslil na částku 200 milionů liber (cca 6,1 miliardy korun), což by byla suma, která by překonala rekordní přestup Brazilce Neymara z PSG, který do pařížského velkoklubu přišel v roce 2017 za částku o dva miliony liber nižší.

Získané peníze by tak pomohly Tottenhamu v nelehké době, kdy mu koronavirová nákaza udělala řádnou čáru přes rozpočet.

Do toho se navíc musí aktuálně osmý tým Premier League vypořádat s finanční ztrátou plynoucí ze splácení nového stadionu, jenž klubovou kasu zatížil částkou v hodnotě jedné miliardy liber.

Související obsah

Přestupu navíc nahrává fakt, že nespokojenost vyjádřil i sám Harry Kane. 26letý fotbalista se totiž nechal slyšet, že chce vyhrávat trofeje, a to kdekoliv. S Tottenhamem se mu navíc za téměř deset let nic vyhrát nepodařilo, ačkoliv je Kane pravidelně jedním z nejlepších střelců anglické ligy.

Související obsah

Otázkou pak je, kdo by byl případnou obrovskou sumu ochoten zaplatit, a to navíc v době krize. Zájemce však podle britských médií existuje a je jím Manchester United, jenž chce po dlouhých neúspěšných letech konečně najít hráče, který jim vystřílí cestu zpátky na fotbalový vrchol.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události