Fotbal

Dobrá zpráva! Bývalý italský útočník Vialli vyléčil rakovinu slinivky

Dobrá zpráva! Bývalý italský útočník Vialli vyléčil rakovinu slinivky
Zdroj: Profimedia

Skvělá zpráva přišla od bývalého italského forvarda. Gianluca Vialli ukončil svůj téměř dvouletý boj s rakovinou slinivky. Své pocity svěřil deníku La Repubblica. „Pro mě to nebyla válka, ale cesta, jak poznat jak silný doopravdy jsem," řekl šťastný pětapadesátiletý hráč a později i trenér.

Ačkoliv z Itálie v posledních týdnech nechodí příliš pozitivních zpráv a země stále bojuje s nákazou koronavirem, přeci jen vysvitlo alespoň pro někoho příjemné slunce.

Někdejší hvězda Sampdorie Jannov, Junevntusu Turín či anglické Chelsea Vialli oznámil, že úspěšně dokončil svůj boj s rakovinou slinivky. „Jsem šťastný, že testy neprokázaly žádné známky nemoci. Je skvělé se zase podívat do zrcadla a vidět, že mi rostou vlasy a že si nemusím kreslit obočí tužkou,“ řekl zmíněnému italskému médiu.

Související obsah

Vialli prožil nejlepší sezónu kariéry v letech 1990-91. Sampdoria získala mistrovský titul a dnes pětapadesátiletý fotbalista se stal s devatenácti zásahy nejlepším střelcem ligy. Zahrál si také za národní tým, za který v 59 zápasech šestnáctkrát skóroval.

S janovským týmem krom zmíněného triumfu vyhrál i Pohár vítězů pohárů a dařilo se mi i po přestupu do Juventusu, kde obě trofeje zapsal znovu. Krom toho coby kapitán v roce 1995 dovedl turínský mančaft k titulu v Lize mistrů a o rok dříve zvedl nad hlavu i pohár pro vítěze Poháru UEFA (dnes Evropská liga). 

 

Všechny tyto tituly a triumfy byly ale minimálními úspěchy oproti velké výhře nad dlouhou nemocí. S rakovinou bojoval přesně sedmnáct měsíců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události